Локомотив (Пд) отвя Родопа и запази сили за дербито на Пловдив

Локомотив (Пловдив) продължава напред в турнира за Купата на България, след като постигна убедителен успех с 4:0 над третодивизионния Родопа в Смолян. Мачът от 1/16-финалите премина под диктовката на "смърфовете", които запазиха сили за предстоящото дерби на Пловдив с Ботев в събота. Голяма част от титулярите на Локомотив останаха резервната скамейка и впоследствие се появиха в игра през второто полувреме. Георги Минчев (4, 19) беше точен за гостите от дузпа, а малко по-късно и удвои с глава. Венсан Марсел (45) покачи в края на първото полувреме. Отново Минчев (64) оформи своя хеттрик през втората част. На резервната скамейка започна и капитанът на Локомотив Димитър Илиев, който се появи в игра през втората част.

Още в 4-ата минута на срещата Локомотив получи правото да изпълни дузпа за нарушение на Киков срещу Кристиан Гомис. При центриране от фаул бранителят на Родопа задържа своя опонент и го свали на земята с две ръце. Това даде основание на главния съдия да посочи бялата точка. Зад топката застана Георги Минчев, който превърна дузпата в гол.

В 8-ата минута Кисьов нанесе първи удар за Родопа по посока вратата на Локомотив. Рейдър обаче внимаваше и улови лесно. В 19-ата минута Георги Минчев удвои преднината на "смърфовете". Йосип Томашевич проби по лявото крило, след което центрира блестящо и качи топката на главата на Минчев. Нападателят, оставен на метър и половина от голлинията, нямаше как да сбърка и се разписа за втори път в срещата.

В 32-ата минута домакините организираха добра атака. При нея Иван Ангелов получи топката в близост до пеналтерията, след което стреля, но над вратата.

В 45-ата минута Локомотив стигна до трети гол. Този път точен за тима беше Венсан Марсел. Дълго подаване на Гомис в наказателното поле намери Минчев. Нападателят свали топката с глава, а Марсел нанесе неспасяем удар от въздуха, насочен точно под горната греда на вратата зад Стефан Дафовски.

В 50-ата минута Ангелов от състава на Родопа спря хубаво топката в наказателното поле, обърна се и стреля с левия си крак. Рейдър успя да парира шута с крак и да запази мрежата си суха.

В 60-ата минута пред Марсел се октри добра възможност да отбележи втория си гол в срещата. Гомис проби и намери своя съотборник на границата на наказателното поле. Марсел пое, влезе навътре и стреля силно. Ударът му обаче се отби в горната греда и топката излезе в аут.

Четири минути по-късно Георги Минчев оформи своя хеттрик. Попадението на нападателя беше много сходно с втория му гол в мача. Този път обаче голмайсторът засече с глава центриране на Венсан Марсел от десния фланг. Минчев беше изпуснат от Киков и не сбърка от близко разстояние.

В 76-ата минута влезлият от резервната скамейка Бирсент Карагарен беше намерен в предни позиции от Лукас Салинас. Крилото на "смърфовете" показа добра скорост и нанесе удар по земя, който се отби в дясната греда.

В 85-ата минута и Димитър Илиев натресе гредата и се размина с гола. В добавеното време Карагарен изработи дузпа за тима си, която след това пропусна сам. Той стреля в долния десен ъгъл, но Дафовски отрази удара му.

РОДОПА - ЛОКОМОТИВ 0:4
0:1 Георги Минчев (4 д)
0:2 Георги Минчев (19)
0:3 Венсан Марсел (45)
0:4 Георги Минчев (64)

РОДОПА: Стефан Дафовски, Николай Тихомиров, Стефан Киков, Иван Караиванов, Владимир Драмалиев, Христо Ковачев, Антон Белюков, Георги Пелтеков, Теодор Стефанов, Иван Ангелов, Михаел Кисьов;

ЛОКОМОТИВ: Лукас Рейдър, Мартин Паскалев, Кристиан Гомис, Конър Руан, Йосип Томашевич, Емил Янчев, Парвиз Умарбаев, Айвън Ангелов, Шакил Сно, Венсан Марсел, Георги Минчев;