Разгром остави Саяна (Хасково) на върха в Югоизток

Лидерът в Югоизточната Трета лига Саяна (Хасково) разгроми с 5:2 Карнобат в мач от 7-ия кръг на първенството. Хеттрик за домакините отбеляза Свилен Щерев (30, 55, 65), Вълчан Чанев (5) и Илиян Марчев (45) също се разписаха за победителите. Ненко Петров (8-дузпа) и Антон Атанасов (84) пък бяха точни за гостите.

“Червено-белите” откриха още в петата минута с гол на Чанев, но 180 секунди по-късно Петров изравни след точно изпълнена дузпа. Последва гол на Щерев в 30-ата минута и нов такъв на Марчев в последните секунди на първата част, което даде комфортна преднина на Саяна преди старта на второто полувреме.

Нови два гола на Щерев между 55-ата и 66-ата минута увеличиха преднината на хасковския състав, който допусна попадение в 84-ата минута за крайното 5:2. Атанасов отне топката от защитата на домакините и с хубав диагонален изстрел намали.

Успехът е шести поред за тима от Хасково, който има 19 точки от седем мача, както и преднина от три точки пред втория Загорец. Загубата пък е шеста за Карнобат, който остана на 16-то място с три точки.