Много голове и зрелищен "червен" обрат за ЦСКА - София във Враца

Ботев (Враца) и ЦСКА - София изиграха зрелищен шампионатен двубой от 8-ия кръг на efbet Лига, който завърши 4:2 в полза на "червените".

Дориан Бабунски изненадващо откри резултата за домакините в 7-ата минута, но с попадения на Георги Йомов (16) и Брадли Мазику (39) гостите стигнаха до пълен обрат още преди почивката.

28 Ботев (Враца) - ЦСКА - София 2:4

Йоан Баи увеличи преднината на червените пет минути след началото на втората част. Последваха няколко сериозни пропуска на гостите. 17-годишната резерва Мирослав Маринов върна един гол в 72-ата минута, но точка на спора сложи Георги Йомов с второто си попадение в двубоя за крайното 4:2.

За този мач наставникът на ЦСКА - София Стойчо Младенов направи много промени в сравнение с 11-те, които започнаха срещу Рома през седмицата. На пейката останаха Бусато, Кери, Кръстев, Гълъбов и Вилдсхут, а Турицов бе извън групата.

В началото на двубоя двата отбора си размениха по един неточен удар чрез Баи и Бабунски от фаул.

Врачани шокираха гостите в 7-ата минута, когато откриха резултата. Евтимов и Дончев не парираха по най-добрия начин дълъг пас на Ненов към Василев, вторият чукна топката покрай стража на гостите, която бе догонена от Дориан Бабунски и таранът реализира в празната врата.

ЦСКА - София бързо възстанови равенството след гол на Йомов в 16-ата минута. Той се възползва от центриране на Баи отляво, изпревари Виейра и вкара отблизо за 1:1.

В 28-ата минута сантиметри не достигнаха на Кайседо да засече прострелно центриране по земя на Варела. 120 секунди по-късно Костов без проблем улови шут на Варела от границата на наказателното поле.

В 39-ата минута ЦСКА - София осъществи пълен обрат след поредица от груби грешки на играчи в зелено. Първо Сержиньо подаде топката на Баи без да бъде обезспокояван. Песледва извеждащо подаване към Йомов, който за пореден път надигра персоналния си пазач отдясно и намери отлично по земя непокрития Кайседо, който обаче не уцели топката.

Тя отиде към трима футболисти на Ботев, които се бяха струпали около Мазику. Въпреки това защитникът на червените ги елиминира, озова се сам срещу вратаря и вкара за 2:1.

Секунди по-късно Лам стреля добре от пряк свободен удар, но над вратата.

В 45-ата минута и младият Дончев бе близо до гол в полза на червените, но и той шутира над напречната греда.

Втората част започна ударно за гостите. В 50-ата минута те организираха скоростна атака, след която Баи излезе сам срещу Костов и стреля технично в далечния ъгъл за 3:1.

В 54-ата минута само късметът спаси домакините от четвърто попадение. Баи проби и центрира отляво към оставените непокрити на границата на малкия пеналт Кайседо и Йомов, но вторят не уцели добре топката, за да я изпрати в празната врата.

Пет минути по-късно Костов изби шут на Лам от 17-18 метра. В 65-ата минута Лам получи нов шанс да се разпише след подарък на зелената отбрана, но стреля в ръцете на Костов от 7-8 метра.

Последва нова атака на ЦСКА - София, този път чрез Йомов, който се озова очи в очи с Костов и го преодоля, но избяга прекалено много от вратата и не успя да я улучи.

Атаките на червените не спяха и секунди по-късно Йомов намери Ахмедов, който пробва да стреля с едно докосване, но не улучи добре топката.

Противно на представянето на терена Ботев върна един гол в 72-ата минута с първата си, но много атрактивна атака за втората част. Тодоров овладя на гърди в наказателното поле на червените и подаде за Маринов, а младокът простреля Евтимов с бомбен удар от 12-13 метра.

Червените отговориха бързо с четвърти гол в 81-ата минута. Ахмедов отклони с глава изритана от Евтимов топка, която попадна във Вилдсхут. Нидерландецът от своя страна реагира бързо и изведе Йомов фронтално срещу Костов и националът на България вкара за 4:2.

До края на мача червените можеха да реализират още веднъж след добър рейд на Кери в 90-ата имнута, но диагоналният изстрел на ирландеца с левия крак се спря в лявата греда.

БОТЕВ (ВРАЦА) - ЦСКА - СОФИЯ 2:4

1:0 Доран Бабунски 7
1:1 Георги Йомов 16
1:2 Брадли Мазику 39
1:3 Йоан Баи 50
2:3 Мирослав Маринов 72
2:4 Георги Йомов 81

БОТЕВ (ВРАЦА): 76. Костов, 18. Миланов, 5. Ничев, 24. Гаврилов, 21. Сержиньо, 88. Бауренски, 20. Христовски, 30. Виейра, 11. Василев, 28. Тодоров, 94. Ненов

ЦСКА - СОФИЯ: 25. Евтимов, 16. Дончев, 18. Мазику, 20. Метс, 2. Матей, 9. Кайседо, 10. Йомов, 24. Мухар, 7. Баи, 29. Лам, 5. Варела