Кристиано Роналдо продължи с головете, но големият герой за Манчестър Юнайтед бе Де Хеа

Манчестър Юнайтед постигна изключително драматична победа с 2:1 като гост на Уест Хам, благодарение на което се изравни на върха във временното класиране на Премиър лийг с Ливърпул. "Чуковете" поведоха с гол на Саид Бенрама в 30-ата минута, но Кристиано Роналдо (35') изравни резултата с четвъртия си гол след своето завръщане на "Олд Трафорд". Джеси Лингард, който бе големият грешник в двубоя с Йънг Бойс през седмицата, се реабилитира пред феновете, правейки пълен обрат минута преди края. В добавеното време драмата стана пълна, след като Уест Хам получи дузпа заради игра с ръка на Люк Шоу. Дейвид Мойс взе доста странно решение, като пусна Марк Нобъл специално заради наказателния удар. Давид Де Хеа обаче спаси неговия изстрел и донесе победата над гостите.

Домакините бяха без един от най-важните си играчи и голмайстор на отбора – Микаел Антонио, който бе наказан. Мойс направи общо четири промени от мача в четвъртък. Анжело Огбона партнираше в центъра на защитата на Курт Зума, който дебютира за Уест Хам в Премиър лийг. Владимир Цоуфал се завърна на десния бек. Саид Бенрама и Джаръд Боуен стартираха, а Никола Влашич беше на върха на атаката.

Три бяха промените в 11-те на Оле Гунар Солскяер в сравнение с двубоя с Йън Бойс. Рафаел Варан, Скот Мактоминей и Мейсън Грийнууд се завърнаха. Кристиано Роналдо отново водеше атаката на "червените дяволи". Джейдън Санчо остана на пейката за началото.

Манчестър Юнайтед диктуваше темпото от самото начало и в първия ¼ час действията се развиваха изцяло в половината на домакините. Грешка на Хари Магуайър в 17-ата минута обаче предостави чудесна възможност на "чуковете" да излязат напред в резултата. Капитанът на Юнайтед подари топката на Бенрама, който веднага продължи към Боуен. Последният стреля от няколко метра, но Варан блокира удара му.

В 22-рата минута Уест Хам стигна до втора много добра възможност. Боуен се пребори в наказателното поле с Варан, след като преди това отбраната на гостите частично изчисти центриране на Цоуфал отдясно, и стреля по земя, но Де Хеа изби с крак. Соучек опита добавка, но ударът му премина встрани.

Две минути след това Кристиано Роналдо получи от Погба, направи няколко финта, след което шутира право в ръцете на Фабиански.

В 28-ата минута Мактоминей отклони с глава центриране от корнер, след което топката стигна до Бруно Фернандеш, чийто удар от воле срещна далечната греда. Фабиански също имаше важна роля този удар да не се превърна в гол, тъй като докосна кълбото с върха на пръстите си.

Уест Хам откри резултата в 30-ата минута, когато удар на Саид Бенрама рикошира в лакътя на Рафаел Варан, което излъга Де Хеа, и влезе във вратата на гостите.

Манчестър Юнайтед отговори само пет минути след това. Кристиано Роналдо засече с глава на далечната греда центриране на Фернандеш, Фабиански изби удара му, но след това португалецът направи добавка за 1:1. Попадението мина проверката на ВАР за евентуална засада, но в крайна сметка бе признато. Това бе четвъртият гол на CR7 в три мача, откакто се завърна на "Олд Трафорд“. Това беше и стотно попадение за Роналдо с екипа на Юнайтед в Премиър лийг.

До почивката двата отбора пропуснаха по една много добра ситуация. Фабински спаси остър удар на Роналдо, а след това Влашич се оказа непокрит в наказателното поле. Изстрелът на хърватина обаче премина над вратата.

В самото начало на втората част Кристиано Роналдо пропусна страхотна възможност да изведе гостите напред. Бившият играч на Ювентус бе изведен с едно докосване от Бруно Фернандеш, но не успя да преодолее Фабиански, останал сам срещу вратаря.

"Червените дяволи“ владееха инициативата, но не създаваха положения. В 70-ата минута домакините поискаха дузпа, след като Уан-Бисака връхлетя върху Соучек в наказателното поле. Флагът на страничния рефер обаче бе вдигнат за засада, която явно бе потвърдена и от ВАР, защото сигнал за наказателен удар не последва.

Малко след това Солскяер замени Грийнууд и Погба със Санчо и Лингард.

В 77-ата минута и гостите поискаха дузпа след падане на Кристиано Роналдо след единоборство с Цоуфал, който протегна крак и португалецът връхлетя върху него. Главният рефер прецени, че нарушение няма, макар и да имаше контакт, а ВАР потвърди решението му. Седем минути след това отново португалецът претендираше за нарушение в наказателното поле, след като като че ли бе леко задържан. И тук сигнал не последва. Така се стигна до 89-ата минута когато Джеси Лингард, който направи грубата грешка, довела до загубата на Манчестър Юнайтед от Йънг Бойс, направи пълен обрат след страхотен фалцов удар в горния десен ъгъл. Лингард отказа да се зарадва бурно, след като през миналия сезон игра за Уест Хам.

В 90-ата минута Роналдо за трети път поиска дузпа, но и тук сигнал не последва, въпреки че имаше основания. Вместо това, в 94-тата минута Уест Хам получи дузпа, след като топката срещна ръката на Люк Шоу след центриране отдясно. След като изгледа повторение на монитора, Мартин Аткинсън посочи бялата точка. Дейвид Мойс пък реши да вкара в игра опитния Марк Нобъл, който да изпълни 11-метровия наказателен удар. Де Хеа спаси дузпата, носейки много важни три точки на Манчестър Юнайтед.