Светкавица отстрани Рилци за купата на АФЛ

Светкавица се наложи с 2:0 в Търговище над Рилци (Добрич) и се класира за следващия кръг на турнира за купата на Аматьорската футболна лига. Стана интересен двубой. Негов герой е влезлият като резерва Даниел Димитров, реализирал и двете попадения за домакините. Той откри резултата още в началните секунди на втората част с удар от далеч. Десетина минути преди края беше изведен очи в очи с вратаря на съперника и го преодоля – 2:0. Съотборниците му Костадин Иванов и Валентин Веселинов уцелиха по веднъж гредите. Същото стори и футболист на Рилци. Положения за гол имаше и пред двете врати. Единствената неприятност за Светкавица се случи в 25-ата минута, когато Николай Илиев напусна терена с контузия. Именно на неговото място влезе голмайстора Димитров.