Драма в Генерал Тошево! Спортист повали Черноломец след дузпи

Спортист (Генерал Тошево) победи Черноломец (Попово) с 8:7 след изпълнения на дузпи и се класира за следващия кръг на турнира за купата на Аматьорската футболна лига. В редовното време съперниците си вкараха по два гола. Началните 20 минути бяха за гостите, а топката като по чудо не спря в мрежата на домакините. Това все пак се случи, но в 30-ата минута, когато съдията отсъди дузпа и Беадир Беадиров откри резултата. Секунди по-късно обаче Румен Николов отблизо изравни. Беадиров реализира и в средата на второто полувреме, когато финтира с тяло противник и насочи топката в мрежата. Футболистите на Спортист моментално реагираха и натиснаха. Два пропуска направи Росен Николов. Усилията дадоха резултат в 83-ата минута, когато Румен Николов изравни с глава. Той и Ивелин Кузманов пропуснаха по веднъж в оставащите минути. При дузпите всички изпълнители на Спортист бяха точни – Диян Иванов, Севдалин Стайков, Кристиян Георгиев, Румен Николов, Георги Атанасов и Ивелин Кузманов. Играчите на Черноломец също вкараха петте, но не и шестата дузпа.