Левски пречупи ЦСКА пред препълнена зала и стъпи на волейболния връх в България - на живо от зала "Левски София" с отзивите и награждаването

Хебър спря Септември и посреща "червените" като лидер във Втора лига

Лидерът във Втора лига Хебър (Пазарджик) постигна много важна победа с 1:0 над Септември (София) в мач от 10-ия кръг на първенството. “Зелените” стигнаха до важните три точки след попадение на Евгени Игнатов в 50-ата минута. На стадион “Георги Бенковски” теренът беше много тежък, като и двата тима опитаха да спечелят мача. Съставът на Николай Митов имаше инициативата през по-голямата част от срещата, като създаде две положения преди почивката, а столичани отговориха с едно след добър пробив на Симеон Александров.

В началото на втората част Хебър отбеляза важното попадение, което се оказа достатъчно за трите точки. Емануил Манев проби отляво, излъга двама противници, след което се подхлъзна и от легнало положение изведе Игнатов сам срещу Николай Банков. Бившият капитан на Кариана бе точен и даде аванс на домакините. През последните десетина минути гостите упражниха сериозен натиск, като в последните секунди вратарят Петър Дебърлиев показа отличен рефлекс и донесе победата на Хебър.

Тимът от Пазарджик вече има актив от 25 точки, като води с три пред Етър. Победата е пета поредна за играчите на Митов, които в четвърти пореден двубой не допуснаха гол в своята врата. Сега съставът на “зелените” ще има още повече настроение да посрещне ЦСКА - София в мача  от 1/16-финалите за Купата на България, на 22 септември.

Септември пък прекъсна серията си от четири поредни победи. Младият тим на Христо Арангелов и Мариян Христов обаче показа, че продължава да израства с всеки изминал мач. Столичани пристигнаха в Пазарджик с амбицията да запишат нов успех и да се изравнят на първата позиция с Хебър, но бившият им треньор успя да измъкне трите точки. Така “септемврийци” са на шесто място с 19 точки.