Миньор продължи серията си без загуба във Втора лига след равенство с Монтана

Миньор (Перник) и Монтана завършиха при резултат 1:1 в мач от 10-ия кръг на Втора лига, изиграл се на Стадиона на мира в Перник. По този начин "чуковете" остават единственият тим, който не познава вкуса на загубата във второто ниво на българския футбол. Ивайло Димитров откри за домакините в 32-ата минута, но през втората част Монтана успя да изравни чрез Стефан Христов (67').

Резултати и голмайстори във Втора лига

Домакините владееха повече инициативата през първите 15 минути на срещата, но до по-интересни положения така и не се стигна. Казаков стреля на два пъти, но при първия случай топката излезе в аут, а при втория защитник на Монтана я отклони в тъч.

В 19-ата минута дойде и първата възможност за гостите. Тогава след недобре изчистена топка Стефан Христов стреля от разстояние директно от воле, но Леонтиев изби шута му.

В 26-ата минута Ивайло Димитров получи на границата на наказателното поле, успя да е обърне и да вкара с прецизен шут. Попадение обаче бе отменено, тъй като нападателят е извършил нарушение докато си е създавал пространство. 2 минути по-късно бърза атака на гостите доведе до това Йорданов да центрира към Цеков, който стреля от чиста позиция, но Леонтиев успя да се намеси с една ръка.

В 32-ата минута "чуковете" все пак успяха да поведат в резултата. След рикошет топката стигна до Ивайло Димитров, който дебнеше на границата на наказателното поле. Той успя да навлезе в пеналтерията, да се пребори със защитник на гостите и в близост от вратарското поле да прокара кълбото под Мюмюнов - 1:0.

Второто полувреме започна с неточен удар от далечно разстояние за Монтана в 48-ата минута. 3 минути по-късно Фудил стреля опасно, но топката отново излезе в аут. В 66-ата минута домакините можеха да си вкарат автогол, след като Чиликов се хвърли на шпагат в опит да пресече подаване на противников играч, но отклони топката прекалено близко до своята врата.

От последвалия корнер обаче Монтана успя да изравни. След центрирането топката бе отклонена с глава и попадна в краката на Стефан Христов, който дебнеше на далечната греда. Той успя да овладее и да се справи с няколко защитници в жълто, след като от малък ъгъл да насочи кълбото във вратата на перничани - 1:1.

Миньор отговори с моментална атака, след която Ивайло Димитров се оказа сам срещу вратаря, но изстрелът му бе спасен от Ферди Мюмюнов.

В следващите минути домакините се втурнаха в атака. Божидар Васев се оказа очи в очи със стража на гостите, който бе излязъл доста напред, за да избие. Веднага след това обаче последва далечен шут към опразнената врата на Монтана, но защитник в синьо изби от голлинията.

Секунди преди края на срещата Четин Седула стреля опасно, но гостите успяха да се спасят.

С тази точка Миньор се изкачва до 4-ата позиция с актив от 20 точки, на 2 зад лидерите Хебър и Етър и колкото третия Спартак (Варна). Монтана от своя страна е на осмото място с 13 пункта.

МИНЬОР 1:1 МОНТАНА
1:0 И. Димитров (32)
1:1 С. Христов (67)

Стартови състави:

Миньор: 12. Даниел Леонтиев, 20. Андреас Васев, 23. Павлин Чиликов, 24. Георги Купенов, 14. Четин Садула, 15. Емил Ценов, 30. Божидар Васев, 19. Християн Казаков, 13. Добромир Бонев, 17. Иван Вълчанов, 10. Ивайло Димитров

Монтана: 1. Ферди Мюмюнов, 21. Александър Башлиев, 33. Стефан Цонков, 14. Димитър Буров, 2. Стоян Предев, 13. Йордан Йорданов, 7. Лиандро Мартис, 22. Стефан Каменов, 99. Стефан Христов, 17. Идрисс Фудил, 20. Владислав Цеков