Етър смачка Спортист (Своге) и продължи добрата си форма

Етър записа убедителна победа с 4:0 над Спортист (Своге) в мач от 10-ия кръг на Втора лига. Великотърновци надиграха тотално своя съперник и заслужено си тръгнаха с трите точки от мача.

Резултати и голмайстори във Втора лига

Ловре Кнежевич пропусна да даде ранен аванс на домакините, след като пропусна добра възможност още в 27-ата минута. Тогава той не успя да уцели топката от близко разстояние, останал сам срещу вратаря. Все пак Кнежевич откри резултата в 44-ата минута, когато се възползва от пас по земя и отбеляза от вратарското поле.

3 минути след началото на втората част Мартин Петков покачи до 2:0 след точен изстрел от точката за дузпа. В 64-ата минута Радослав Апостолов направи резултата класически, след като открадна топка от защитник на Спортист, остана сам срещу Стефано Кунчев и покачи до 3:0.

За крайното 4:0 вкара отново Кнежевич, който се възползва от пас на Дани Младенов и отново от близка дистанция разстреля гостите.

Така Етър се изкчава поне временно до второто място и има равен брой точки с първия Хебър - 22. Тимът от Пазарджик обаче все още не е изиграл своята среща. Спортист от своя страна заема 14-ото място с 10 пункта.