Марица (Пд) пречупи Добруджа

Марица (Пловдив) постигна много важен успех с 3:1 в гостуването си на Добруджа в среща от 10-ия кръг на Втора лига. Още в 8-ата минута гостите от Пловдив поведоха в резултата с гол на крилото Станислав Маламов. След късо изпълнение на корнер последва разиграване в наказателното поле, а оттам и разбъркване, което позволи на Маламов да отбележи. Неочаквано обаче те допуснаха изравняване в 22-ата минута, в която Георги Иванов си отбеляза автогол след центриране на Том от фаул.

Така двата тима се оттеглиха на почивка при резултат 1:1. През втората част "пиратите" набързо стигнаха до втори гол. Този път другото крило в тима - Веселин Марчев беше точен за Марица в 60-ата минута. Точка на спора сложи Мариян Тонев с поредното си попадение за маричани през сезона. Той беше точен след изпълнение на дузпа в 67-ата минута.