Лестър имаше аванс от два гола, но Наполи не се предаде

Лестър и Наполи започнаха участето си в група "С" на Лига Европа със зрелищно равенство 2:2 на "Кинг Пауър Стейдиъм". "Лисиците" поведоха с два гола, реализирани от Айосе Перес (9') и Харви Барнс (64'), но тимът на Лучано Спалети, който няма загуба от началото на сезона, стигна до точката. Герой за "партенопеите" беше Виктор Осимен (69', 87'), отбелязал две хубави попадение.

Джони Еванс се завърна сред титулярите на Лестър, като той замени Чалар Союнджу в центъра на защитата. Новите попълнения Патсън Дака и Бубакари Сумаре започнаха за първи път в стартовия състав на Брендън Роджърс. Айосе Перес и Келечи Ихеаначо водеха атаката на "лисиците". Малкюи започна отдясно на отбраната на Наполи, а Ди Лоренцо мина отляво. Осимен бе на на върха на атаката, подпомаган от Лосано, Инсиние и Жиелински.

В деветата минута Калиду Кулибали изчисти топката, но така я предостави във владение на Лестър. Харви Барнс и Патсън Дака направиха добро двойно, след което първият центрира към далечната греда, където Айосе Перес засече от въздуха за 1:0. След гола Наполи бе доста по-активният отбор, но Осимен бе неточен в няколко добри ситуации. Ди Лоренцо също стреля встрани, а в самия край на първото полувреме Каспер Шмейхел направи две последователни спасявания след удар с глава на Лосано и добавка на Фабиан Руис.

Второто полувреме също започна добре за Лестър. В 59-ата минута Патсън Дака прати топката във вратата на Оспина, но попадението бе отменено след намесата на ВАР заради засада. В 64-тата минута "лисиците" все пак удвоиха аванса си. Тимът на Брендън Роджърс организира много добра контраатака, при която Ихеаначо изведе перфкетно Барнс по десния фланг. След това английският национал нахлу в наказателното поле и стреля неспасяемо покрай Оспина.

Въпреки че изоставаше с два гола, Наполи не се предаде и стигна до равенството. В 69-ата минута Осимен намали, след като се пребори с Вестергор, протегна крак и прехвърли технично Шмайхел. Три минути преди края на мача Осимен отбеляза втори си гол, с който донесе точката на Наполи. Този път нападателят засече с глава центриране на Политано.

В добавеното време Лестър остана с човек по-малко, след като Ндиди получи втори жълт картон.

В другия двубой от групата, който се игра преди два дни, Легия победи с 1:0 Спартак Москва като гост.