Реал Мадрид излъга Интер в края с гол на резерва (видео)

Испанският колос Реал Мадрид излъга с 1:0 първенеца на Италия Интер на “Джузепе Меаца” в Милано в мач от първия кръг в груповата фаза на Шампионската лига. Резервата Родриго вкара гола за "лос меренгес" в 89-ата минута. Двата тима бяха в една група в турнира и през миналия сезон. Срещата беше от Група “D”, в която по-рано днес Шериф (Тираспол) срази с 2:0 у дома Шахтьор (Донецк).

Наставникът на домакините от Интер Симоне Индзаги бе заложил на формация 3-5-2 и дуета Лаутаро Мартинес - Един Джеко в атака. Карло Анчелоти пък се бе спрял на схема 4-3-3, като разчиташе на нападателното трио Винисиус Жуниор - Карим Бензема - Лукас Васкес.

През по-голямата част от мача Интер изглеждаше като по-добрият отбор на терена, а стражът на Реал Мадрид Тибо Куртоа имаше повече работа от колегата си Самир Ханданович и в една ситуация в началото на втората част демонстрира класата си, отразявайки по изключителен начин удар с глава на Един Джеко.

ПЪРВО ПОЛУВРЕМЕ

В 5-ата минута Лаутаро Мартинес пробва удар от трудно положение, а за Тибо Куртоа нямаше проблеми. В 9-ата минута Един Джеко застраши сериозно вратата на Реал Мадрид. Той получи чудесен пас в наказателното поле, измъкна се от засадата и стреля, но Куртоа спаси, а след това Едер Милитао изби топката с глава. Веднага след това пък Милан Шкриняр стреля с глава след изпълнение на ъглов удар, но не намери целта. Гостите отговориха с далечен изстрел на Каземиро в 14-ата минута, но топката мина встрани от вратата, а в 19-ата минута Куртоа парира удар с глава на Лаутаро.

Последваха минути без кой знае колко интересни моменти пред двете врати, което продължи до 36-ата минута, когато Едер Милитао можеше да изведе Реал Мадрид напред в резултата. Той нанесе много опасен удар с глава, а Самир Ханданович бе само зрител, но топката мина встрани от целта. Малко след това пък Лаутаро бе близо до гол за 1:0, но не му достигна малко точност.

Интер определено бе по-активният отбор през първото полувреме и в 43-ата минута пред Джеко се откри прекрасен шанс за гол, но босненският нападател стреля право в Куртоа, който направи ново стабилно спасяване.

ВТОРО ПОЛУВРЕМЕ

Осем минути след почивката Джеко бе много близо до гол във вратата на Куртоа, но белгийският страж показа изумителен рефлекс. След центриране от корнер Джеко стреля много добре с глава, но Куртоа направи още по-впечатляващо спасяване, а после опитът за добавка на Шкриняр бе разочароващ.

В 68-ата минута резервата за Интер Дензъл Дъмфрис направи хубав пробив отдясно и опита подаване, но бе блокиран от бранител в бял екип. Малко след това пък Винисиус на два пъти внесе напрежение пред вратата на Ханданович, но без резултат. Няколко минути по-късно Карим Бензема пробва удар с глава след центриране на Федерико Валверде, но пропусна целта, а освен това бе отсъдена и засада на французина.

Три минути преди края Винисиус можеше да донесе победата на "лос бланкос". Бразилецът получи топката в доста опасна за Интер зона в наказателното поле, но бе блокиран от защитник и ударът му не се получи.

Стигна се до 89-ата минута, когато две резерви донесоха трите точки на водения от Анчелоти тим. Новото попълнение Едуардо Камавинга с хубав пас от въздуха намери в отлична позиция в наказателното поле на Интер Родриго и бразилецът без колебание заби топката в мрежата зад безпомощния Ханданович, а Реал Мадрид издебна своя момент и си тръгва доволен от Милано.