Шампионите от Челси започнаха с трудна победа над Зенит

Носителят на трофея в Шампионската лига Челси започна с минимална и не особено лесно постигната победа с 1:0 над гостуващия Зенит (Санкт Петербург). Единственото попадение бе дело на Ромелу Лукаку, разписал се в 69-ата минута.

Точно преди първият съдийски сигнал срещата президентът на УЕФА Александър Чеферин раздаде наградите на европейската футболна централа на Едуард Менди, който стана най-добър вратар за миналата година, Нголо Канте най-добър полузащитник, Жоржиньо играч номер едно за миналата кампания, а Томас Тухел за треньор на годината.

Двата отбора поднесоха скучна първа част, в която почти липсваха опасните положения пред двете врати.

В 12-ата минута Зенит получи добра възможност, когато Сердар Азмунд надскочи Сесар Аспиликуета и отклони топката към Клудиньо, но там Рийс Джеймс се върна и успя да изчисти бързо. В следващите минути на два пъти Лукаку бе намерен около наказателното поле и отправи удари, но те бяха блокирани от бранители на руския тим.

Играчите на Томас Тухел опитаха да започнат по-активно втората част с удар на Хаким Зиеш в самото начало, който обаче бе париран от новото попълнение на вратата на Зенит Станислав Крицюк. Няколко минути по-късно Антонио Рюдигер направи впечатляващ пробив, но ударът му премина покрай гредата.

Прекрасна възможност се откри пред Сердар Азмун в 60-ата минута, когато той получи добра топка и опита да стреля някъде от границата на наказателното поле, но Антонио Рюдигер се намеси и постави крака си на пътя на топката.

Футболистите в синьо успяха да открият резултата в 69-ата минута чрез Ромелу Лукаку. Топката бе центрирана от капитана на тима Сесар Аспиликуета от вътрешността на терена към белгиеца, а той надскочи безапелационно Дмитрий Чистяков и заби с глава за 1:0.

Зенит бе много близо до попадение в 80-ата минута - Сердар Азмунд центрира отлично успоредно на голлинията към Артьом Дзюба, но самопожертвователната намеса на Едуард Менди предотврати попадението.

В добавеното време Лукаку имаше нова добра възможност за попадение, но така и не да добави второ попадение на сметката си и пропусна. В следващият кръг Челси има трудна задача да гостува на Ювентус, а Зенит ще домакинства на шведския Малмьо.