Борусия (М) подчини Арминия след почивката

Борусия (Мьонхенгладбах) записа първа победа в Бундеслигата под ръководството на Адолф Хютер. В среща от 4-ия кръг "жребчетата" се наложиха с 3:1 над Арминия (Билефелд) и вече са извън зоната на изпадащите. Над всички за домакините беше Ларс Щиндъл, който отбеляза два от головете.

В средата на първото полувреме гол на Аласан Плеа беше отменен заради засада, а малко след това Йонас Хофман направи сериозен пропуск пред вратата на Арминия. Надмощието на Борусия даде резултат в 35-ата минута, когато удар на Щиндъл рикошира в противников футболист и топката прехвърли вратаря Щефан Ортега. Арминия успя да изравни точно преди почивката. Масая Окугава се измъкна от защитниците на домакините и стреля в Ян Зомер, но при добавката не сбърка - 1:1.

През второто полувреме Борусия беше по-добрият отбор и заслужено стигна до победата. Арминия опита няколко интересни контри и Зомер имаше важни намеси, преди съотборниците му да решат мача. В 69-ата минута Щиндъл се разписа с глава за 2:1, а в 72-ата Денис Закария се оказа на точното място след центриране на Патрик Херман и сложи точка на спора.

Загубата е първа за Арминия след три поредни равенства и отборът е на 14-о място в подреждането.