Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Лидерът Тотнъм получи звучен шамар от Кристъл Палас на Виейра

Лидерът във временното класиране на Премиър лийг Тотнъм допусна първа загуба в първенството през новия сезон, след като отстъпи с 0:3 на Кристъл Палас в лондонското дерби от четвъртия кръг. "Орлите" бяха по-добрият отбор на "Селхърст Парк", а и бяха улеснени от факта, че в 58-ата минута "шпорите" останаха с човек по-малко, след като Танганга получи втори жълт картон. Уилфред Заха (76') откри резултата от дузпа, а новото попълнение Одсон Едуар (84', 93') изригна с два гола за първия успех на Патрик Виейра като мениджър на Палас.

Патрик Виейра заложи на същия състав, който направи 2:2 с Уест Хам преди паузата за националните отбори. Това означаваше, че трите нови попълнения – Одсон Едуар, Уил Хюз и Майкъл Олис, бяха на пейката за началото. Както се и очакваше, Хюн-Мин Сон пропусна двубоя за Тотнъм. Нуно Еспирито Сано бе направил общо три промени в своя състав. Дебют записа новото попълнение от Барселона Емерсон Роял. Хари Уинкс и Лукас Моура също стартираха.

"Орлите" бяха по-активният отбор през първото полувреме, особено в последния ¼ час от него. Домакините отправиха седем удара и изпълниха три корнера пред вратата на Лорис. В 43-тата минута Палас стигна и до първата чиста възможност. Заха проби отляво и след рикошет топката стигна до Галахър, който стреля от два метра, но Лорис изби.

Тотнъм изигра доста безлична първа част, през която отборът на Санто не направи нито един опит за удар. За отбелязване е, че Ерик Дайър получи контузия още в началото и бе заменен принудително от Родън.

Палас започна по-добре и втората част. Бентеке отклони поредното центриране на Заха, след което Галахър, стреля, но ударът му рикошира в Родън и излезе в корнер. Това бе втората много добра възможност за домакините в това дерби. Проблемите за Тотнъм се увеличиха в 58-ата минута, когато Танаганга бе изгонен, след като в рамките на няколко минути се изпроси два жълти картона за нарушения срещу Заха и Аю. Нуно Еспирито Санто реагира, заменяйки Уинкс с Бен Дейвис.

С времето натискът на Палас се увеличаваше. В 73-тата минута Регилон изчисти топката от голлинията, а минута след това домакините получиха дузпа заради игра с ръка на Дейвис. Заха изпълни хладнокръвно 11-метровия наказателен удар, давайки аванс на "орлите". В 84-тата минута новото попълнение Одсон Едуар, който се появи в игра само 20-ина секунди преди това, дебютира с гол. Заха проби отляво и центрира ниско към нападателя, който прати топката в ъгъла за 2:0.

В третата минута на добавеното време Едуар отбеляза втори гол, с който оформи крайния резултат. Олис проби отдясно, след което върха към Галахър, който пусна топката на пътя на бившия играч на Селтик. Французинът стреля достатъчно силно и въпреки че Лорис докосна топката, тя влезе във вратата му за трети път.