Хебър се пребори със Струмска слава и си тръгна с трите точки от Радомир

Хебър надделя над Струмска слава като гост в първия мач от 9-ия кръг на Втора лига. Тимът от Пазарджик постигна минимална победа с 1:0 и продължи успешното си представяне в първенството през този сезон. Двата тима изиграха равностоен мач, но попадението на Живко Петков в края на първата част (45') донесе разликата в полза на гостите. Така след отпадането си от Ямбол от турнира за Купата на България, Струмска слава продължи с негативните резултати и пропусна шанса си поне временно да оглави класирането във Втора лига, като допусна и първа домакинска загуба през сезона.

Първите 20 минути не предоставиха почти нищо интересно пред една от двете врати. В 21-ата обаче Струмска слава се размина с попадение. Тогава Аспарухов бе изведен добре отляво и проби по крилото. Нападателят успя да смени рязко посоката, с което залъга съперников играчи, и стреля по диагонал, но Петър Дебърлиев изби.

Само 4 минути по-късно Хебър имаше прекрасна възможност. Търтов центрира отдясно и намери свободния Мартин Вълчинов. Той стреля от близка дистанция с глава, но ударът му попадна право в обсега на Драгомир Петков и така стражът предотврати попадение в своята врата.

В края на първата част гостите от Пазарджик все пак успяха да открият резултата. Струмска слава получи правото да изпълнява пряк свободен удар, но при центрирането Октай Хамдиев открадна топката и пробяга цялото разстояние от собственото си наказателно поле до това на противника след успешен пробив отдясно. Накрая той успя да центрира по земя към нахлуващия Живко Петков, който засече успешно кълбото и откри за 0:1.

Второто полувреме започна с опасен удар на голмайстора на Хебър от границата на наказателното поле, но вратарят на радомирци изби.

През втората част все пак  Струмска слава започна да играе по-агресивно и да търси ранно изравнително попадение. В 57-ата минута влезлият като резерва Руси Чернаков пробва късмета си от далечно разстояние, но топката премина на сантиметри от напречната греда. 2 минути по-късно Николов бе изведен очи в очи с вратаря на хебърци, но точно когато реши да отправи удар, с който да матира стража, Цветелин Тонев скочи на шпагат и изби в корнер.

В 66-ата минута Петков отново стреля опасно по земя, но и този път безуспешно. 10 минути по-късно Хебър се размина с това да получи изравнително попадение. Тогава капитанът Николов надскочи всички в противниковото наказателно поле, но ударът му с глава премина покрай страничния стълб. До края на двубоя липсваха повече интересни положения.

С тази победа Хебър събира в актива си 22 точки, на 4 пред втория Миньор (Перник) и на 5 пред третия Спартак (Варна). И "чуковете", и "соколите" обаче не са изиграли все още своите срещи. Струмска слава от своя страна остава на четвъртото място със 17 точки, но има шанс да падне по-надолу в класирането, в зависимост от това как завършат останалите мачове от кръга.

СТРУМСКА СЛАВА 0:1 ХЕБЪР
0:1 Ж. Петков (45)

Стартови състави:

Струмска слава: 12. Драгомир Петков, 91. Борис Иванов, 77. Никола Борисов, 3. Румен Сандев, 5. Мартин Костов, 11. Денислав Мицаков, 8. Георги Янев, 22. Антон Тунгаров, 2. Борислав Николов, 9. Александър Аспарухов, 10, Милослав Попович

Хебър: 1. Петър Дебърлиев, 98. Георги Търтов, 3. Александър Бастунов, 24. Томислав Папазов, 11. Цветелин Тонев, 34. Олег Димитров, 20. Жак Пехливанов, 8. Евгени Игнатов, 77. Октай Хамдиев, 26. Мартин Вълчинов, 9. Живко Петков