Локомотив (София) ликува след обрат над Пирин

Локомотив (София) постигна обрат срещу Пирин (Благоевград) в първи мач от седмия кръг на efbet Лига. Столичните “железничари победиха с 2:1, след като губеха с 0:1. Красимир Станоев откри от дупза за “орлетата”, но с голове на Октавио и Пламен Крачунов също от дузпа тимът от “Надежда” записа втори успех в шампионата.

36 Локомотив (София) - Пирин (Благоевград)

Срещата бе равностойна в по-голямата си част от времето, но домакините успяха да се концентрират по-добре след като допуснаха рано гол във вратата си и в крайна сметка се поздравиха с важни три точки. Пирин от своя страна за пореден път от началото на сезона изпусна точки в мачове, от които съвсем спокойно можеше да вземе поне една.

Гостите влязоха по-добре в мача и в 12-ата минута откриха резултата. Преслав Йорданов бе съборен в наказателното поле от Матеус Роча. Съдията отсъди дузпа, която бе потвърдена и от ВАР. Зад топката застана Карсимир Станоев и със силен удар реализира.

В 18-ата минута домакините можеха да изравнят резултата, но хубав далечен удар на Александър Александров спря в гредата.

В 25-ата минута Локомотив изравни. Октавио получи топката на границата на наказателното поле и с отличен параболичен удар реализира за 1:1.

До края на полувремето темпото спадна и до чисти положения пред двете врати на практика липсваха.

Втората част започна равностойно, като подобно на края на първото полувреме сериозни опасности пред двете врати нямаше.

В 65-ата минута Локомотив излезе напред в резултата. Петър Занев събори в наказателното поле Илия Димитров и арбитърът посочи бялата точка. Зад топката застана Пламен Крачунов и стреля много слабо и вратарят Петър Петров изби. След намесата на ВАР обаче се оказа, че стражът е напуснал голлинията преди изпълнението и дузпата трябваше да бъде бита отново. Този път Крачунов бе доста по-прецизен и реализира.

До края на мача гостите опитаха да наложат натиск спрямо Локо, но атаките им в голямата си част бяха ялови и не доведоха до изравняване. Защитата на домакините действаше хладнокръвно и не остави много възможност за опасности пред Александър Любенов.

Така Локомотив (София) записа втора победа от началото на шампионата и вече има осем точки в актива си. Това им отрежда поне към момента осмо място в класирането. Пирин от своя страна остава с три точки, което ги праща на 12-а позиция и поводи за притеснение от страна на феновете.

ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ) 2:1 ПИРИН
0:1 Станоев (12-д)
1:1 Октавио (25)
2:1 Крачунов (65-д)

ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ): 24. Любенов, 13. Рапосо, 3. Петков, 6. Крачунов, 4. Орачев, 44. Кацаров, 89. Матеус, 11. Лолала, 7. Александров, 19. Димитров

ПИРИН: 99. Петров, 2. Ферари, 38. Дюлгеров, 14. Николов, 3. Занев, 44. Хендерсън, 31. Станоев, 18. Дяков, 7. Брахими, 71. Карачанаков, 9. Йорданов