Родопа (Смолян) изхвърли Добруджа след драма с дузпи

Отборът на Родопа (Смолян) изненадващо изхвърли втородивизионния Добруджа от турнира за Купата на България. Двата тима не успяха да се победят в редовното време и завършиха 0:0. В продълженията също не успяха да си вкарат и трябваше да решат спора помежду си след изпълнение на дузпи, след които домакините ликуваха. Двубоят завърши 4:2.

Всички резултати и голмайстори от втория кръг на турнира за Купата на България

Добруджа излезе с повече футболисти, които не бяха играли толкова през сезона и се получи равностойна игра през първата част. През второто полувреме гостита засилиха натиска си и имаха тотално надмощие, но така и не успяха да вкарат попадение.

Така се стигна до дузпите, в които грешници за отбора на Добруджа бяха Рангел Абушев и Даниел Златков, които пропуснаха от бялата точка. С голяма заслуга за успеха на родопчани бе стражът Стефан Дафовски, който е юноша на Локомотив. Така Родопа се окичи с успеха (4:2 след дузпи).

В следващия кръг третодивизионният тим приема Локо (Пловдив).