Христо Иванов герой за Етър, "виолетовите" приемат Ботев (Пловдив)

Отборът на Етър преодоля изключително трудно Балкан (Ботевград) в мач от 2-ия кръг на Купата на България. “Виолетовите” се класираха за 1/16-финалите след 120 минути и изпълнение на дузпи. Редовното време завърши без попадения, а при 11-метровите наказателни удари съставът на Веселин Великов надделя с 5:4.

Капитанът на тима Христо Иванов се превърна в герой за своя тим, след като спаси две дузпи и отбеляза една, с което осигури сблъсък на “болярите” срещу Ботев (Пловдив) в следващата фаза на турнира.

Тимът от Велико Търново дори игра 52 минути с човек по-малко, тъй като в 58-ата минута Юлиян Райков бе изгонен за втори жълт картон.

Преди почивката Етър бяха по-активни, но попадение на Мартин Петков бе отменено поради засада, а Христо Марков пропусна в 43-ата минута, когато добре се намеси вратарят Матин.

След почивката Кнежевич имаше добър шанс, но се забави, а след това отборът му остана в намален състав. Марков пропусна за Етър в 63-ата минута, а Иванов спря Бонев в 68-ата минута.Христо Марков направи още един пропуск в 75-аа минута, а малко преди края капитанът Иванов с невероятно спасяване спаси Етър, като спря откъсналия се очи в очи срещу него Ковачев.

При последвалите продължения Иван Редовски смени своя вратар Матин с Костадин Котев, който хвана една от дузпите. Това обаче не се оказа достатъчно. Емил Колев пропусна втората дузпа за Балкан, след което Котев парира удара на Фемия, а Калоян Бонев направи 3:3. Последваха т очни удари на Дичев и Йорданов за 4:4. Вратарят Христов Иванов вкара със силен шут за 5:4 шестата дузпа, а след това сам спаси изстрела на Ковачев и донесе успеха на своя тим.

БАЛКАН (Ботевград)- ЕТЪР 0:0 (4:5 при дузпите)