Спартак (Варна) приема Лудогорец за Купата

Тимът на Спартак (Варна) ще е съперник на шампиона Лудогорец в 1/16-финалите за Купата на България. Това стана ясно, след като “соколите” надвиха с 3:0 Надежда (Доброславци) в гостуването на тима от 2-ия кръг на надпреварата. Попаденията бяха дело на Александър Стефанов (29), Иван Пенев (35) и Иван Колев (80). Интересното е, че първите два гола дойдоха след центрирания на Даниел Начев от статични положения. През втората част дебютира Колев, който се отчете с гол. Нападателят можеше да отбележи и хеттрик, но първо пропусна отлична възможност, а в 74-ата минута негово попадение бе отменено поради засада.

"Соколите" приемат Лудогорец на 23 септември в директен мач за класиране на осминафиналите.

Надежда (Доброславци) 0:3 Спартак (Варна)
0:1 Александър Стефанов (30)
0:2 Иван Пенев (35)
0:3 Иван Колев (80)

Надежда (Доброславци): 1. Калин Дончев, 18. Асен Георгиев, 4. Кирил Беров, 5. Георги Тодоров, 3. Атанас Георгиев, 14. Дейвид Еленков, 7. Цветомир Тодоров, 30. Валентин Миленков, 15. Мариан Китанов, 8. Станислав Благоев, 9. Тодор Владимиров

Резерви: 23. Илиян Георгиев, 11. Борислав Борисов, 10. Даниел Николов, 17. Жулиан Манолов, 77. Йордан Калеканов, 19. Мартин Оков, 6. Стойчо Недков

Спартак (Варна): 1. Станислав Нисторов, 6. Генади Луго, 83. Иван Пенев, 3. Ибрям Ибрям, 66. Георги Дичев, 19. Никола Борисов, 22. Александър Стефанов, 45. Даниел Начев, 20. Николай Иванов, 7. Георги Бабалиев, 15. Мартин Янакиев

Резерви: 12. Християн Славов, 9. Мехмед Сабри, 23. Владислав Мирчев, 17. Цветан Илиев, 14. Николай Василев, 5. Иван Колев, 13. Архан Исуф