ЦСКА - София срази Банско в контрола

ЦСКА-София надви лесно Банско с 4:1 в контролна среща преди подновяването на първенството. Мачът се игра на терените на "Евима" до едноименния град. Жорди Кайседо беше точен за "червените" в 11-ата минута, а Венцислав Маламов изравни за Банско малко преди края на първото полувреме. Ахмед Ахмедов в 52-ата минута отново даде преднина на ЦСКА-София. Читакович също се разписа в 55-ата минута, след което Федерико Варела отбеляза четвъртото попадение в 66-ата минута.

В 11-ата минута Вилдсхут центрира отляво, а Кайседо отбеляза при добавка, след като първият му удар беше отразен. Малко след попадението Карло Мухар опита удар от дистанция, но топката мина на метър встрани от вратата на Банско.

Грешка при изнасянето на топката в защитата на ЦСКА-София доведе до изравнително попадение за Банско. Венцислав Маламов успя да пресече подаването и да прехвърли Бусато от дъгата на наказателното поле.

В 52-ата минута Ахмедов получи пас от Варела и елегантно прехвърли вратаря на Банско за 2:1. Три минути по-късно голмайсторът Ахмедов подаде към Читакович, а той нанесе удар по земя и преодоля стража на противниковия отбор.

В 66-ата минута Федерико Варела отбеляза завръщането си в игра и с красиво попадение. То стана факт след отлично двойно подаване на аржентинеца с Виктор Атанасов. Малко преди последния съдийски сигнал Хамза Чатакович нацели гредата след удар с глава.

Стартови състави:

ЦСКА-София: Густаво Бусато, Юрген Матей, Томас Лам, Пламен Гълъбов, Жеферсон, Амос Юга, Карло Мухар, Греъм Кери, Йоан Баи, Яник Вилдсхут, Жорди Кайседо
Резерви: Димитър Евтимов, Ахмед Ахмедов, Хамза Чатакович, Федерико Варела, Жуниор Нзила, Калоян Пехливанов, Росен Маринов, Росен Божинов, Матрин Сотиров, Виктор Атанасов, Любомир Цветанов

Банско: Иван Димитров, Иван Макриев, Жоро Рошков, Венцислав Маламов, Борис Ейков, ЕЛи Маркес, Веско Весков, Никола Мицански, Кристиян Балтов, Теодор Чолев, Денис Ангелов
Резерви: Атанас Тъпигьозов, Милен Златков, ДимитърСтоев, Петър Пенчев, Милен Лефтеров, Красимир Станудин, Димитър Колчагов