Спартак (Плевен) с трета поредна победа

Спартак (Плевен) взе трите точки в Полски Тръмбеш срещу Янтра в мач от петия кръг на Северозападна Трета лига. Гостите бяха безмилостни към грешките на съперника. Герой за тях стана Кристиян Иванов, записал хеттрик. В началните десетина минути обаче домакините създадоха две ситуации, но Тони Маречков и Николай Иванов не се възползваха. Точно обратното направи в 9-ата минута Преслав Антонов от объркването в защитата на противника. После Марио Балъков пропусна да изравни. В 29-ата минута Кристиян Иванов беше най-съобразителен при суматоха в наказателното поле и с глава удвои.

Още със започване на втората част Виктор Василев се измъкна очи в очи с Иван Георгиев, но не уцели вратата. В 59-ата минута Кристиян Иванов наказа нова грешка на отбраната – 1:3. Той се разписа още веднъж след 180 секунди. Още едно чисто положение създадоха плевенчани, но го пропиляха. В 71-ата минута Любомир Генчев реализира от дузпа почетното попадение за Янтра.