Арда надви Берое в контрола

Арда победи Берое с 3:1 в приятелска среща, която се игра на Спортна база “Берое”. Жуниньо откри резултата, а Фол изравни. Автогол на Бакер и попадение на Йорданов от дузпа обаче донесоха победата за гостите от Кърджали.

Берое остана без спортен директор

Футболистите на Арда имаха първото сериозно положение в мача и то дойде още в първата минута, когато Тонислав Йорданов излезе сам срещу Нордин Бакер, но стражът отрази удара на нападателя. Серкан Юсеин пробва да прехвърли излезлият Иван Караджов с удар от центъра в 3-ата минута, но вратарят на гостите със сетни усилия успя да избие в корнер.

Резултатът бе открит в 4 минути по-късно, когато Бакер не успя да изчисти добре една топка, тя се удари в тялото на Жуниньо и влезе в мрежата – 0:1. Берое изравни в 12-ата минута, когато Божидар Пенчев центрира в наказателното поле, а Алюн Фол прати топката в мрежата след удар с глава.

В 30-ата минута Арда отново излезе напред в резултата. Топката бе центрирана остро от левия фланг, а Нордин Бакер не успя да се намеси добре и топката влезе в мрежата – 1:2.

Последният гол падна в 58-ата минута, когато Тонислав Йорданов бе съборен в наказателното поле и бе отсъден наказателен удар. Зад топката застана именно Йорданов, който не пропусна и вкара за 1:3.

До края на срещата Берое имаха още 3 положения, които обаче не успяха да реализират и така резултатът остана непроменен.

Берое – Арда 1:3

0:1 Жуниньо (7′)