Мъри се завърна с победа, 16-годишен бележи за "сините"

Новият наставник на Левски Станимир Стоилов се завърна с победа на “Герена”. В неофициалния си дебют Мъри изведе “сините” до победата с 2:1 в контролата срещу Спортист (Своге). Георги Миланов беше точен от дузпа в 52-ата минута, а младият Любомир Тодоров удвои в 66-ата минута. Почетното попадение за гостите бе на юношата на Левски Деян Иванов, който се разписа с глава в 89-ата минута. Секунди преди края Спортист изпусна и да изравни, но като цяло Левски победи напълно заслужено, като се има предвид, че три пъти и гредите помогнаха на гостите.

Мъри заложи на схема 4-2-3-1 и избра следния стартов състав.

Младият Пламен Андреев бе вратар, а защитата пред него бе Ивайло Найденов, юношата Денис Динев, Георги Александров и Иван Горанов. Андриан Краев и капитанът Радослав Цонев бяха опорните халфове, докато Георги Миланов и Здравко Димитров бяха на двата фланга, а новото попълнение Димитър Костадинов, който бе обявен официално минути преди мача, бе плеймейкър зад Билал Бари.

Над 1000 зрители присъстваха на “Герена”, за да видят завръщането на Мъри Стоилов начело на 26-кратните шампиони.

60 Левски - Спортист (Своге) - контрола

Треньорът на гостите Борислав Кьосев разчиташе на няколко играчи, носили синята фланелка, като Стефано Кунчев, Борислав Стойчев и Галин Ташев. Ивайло Михайлов и Стивън Славков бяха вътрешните халфове, а в атака действаха Деян Христов, Дуде Ндонгала и Красимир Панчев.

Първата намеса на Кунчев бе в 10-ата минута, когато Здравко Димитров пробва силен удар към вратата на гостите. Отлична атака на домакините, която мина през Цонев, Димитров и Горанов, завърши с опасен изстрел с глава над гредата на Бари в 20-ата минута. Малко след това Бари отново с глава нацели дясната греда на Спортист.

В 29-ата минута Димитров хубаво финтира противник на границата и стреля, но отново дясната греда на Кунчев бе негов помощник и резултатът остана 0:0.

Втората част започна с дузпа за домакините, която бе отсъдена за нарушение срещу Бари. Стоилов обяви изпълнител да бъде Миланов, който беше точен и реализира първото си попадение за клуба в 52-ата минута.

Най-добрият футболист на България за 2012 година можеше да удвои в 60-ата минута, но след хубава самостоятелна акция останал сам срещу Ивайло Василев се опита да го прехвърли, стражът обаче улови. Мъри започна да пуска много юноши, както бе и обещал, и въпреки това падна втори гол за Левски. Това се случи в 66-ата минута, когато 16-годишният Любомир Тодоров бе изведен сам срещу вратаря и хладнокръвно отбеляза първото си попадение за “сините”.

Младокът можеше да направи още по-незабравим този ден в 73-ата минута. Тогава той тръгна от центъра сам срещу вратаря и дори можеше да подаде на празна врата на Преслав Бачев и Александър Асенов, но реши да стреля и сбърка. Последните минути на терена беше микс между U19 и U17, който радваше публиката след отворените пространства в атака. Стелиън Георгиев пък удари горната греда, която бе трета за Левски в този мач.

Минута преди края след центриране от корнер Деян Иванов намали с глава, а в 90-ата минута сериозен пропуск направи Ивайло Христов, който можеше да вкара за 2:2.

Победата обаче остана за Левски, а публиката напуска стадиона със скандирания: “Мъри Стоилов, Мъри Стоилов”.

ЛЕВСКИ - СПОРТИСТ (СВОГЕ) 2:1
1:0 Миланов (52-дузпа)
2:0 Тодоров (66)
2:1 Д.Иванов (89)

ЛЕВСКИ: 66. Пламен Андреев, 6. Ивайло Найденов, 14. Денис Динев, 41. Георги Александров, 4. Иван Горанов, 89. Андриан Краев, 21. Радослав Цонев, 20. Димитър Костадинов, 7. Георги Миланов, 11. Здравко Димитров , 19. Билал Бари

Резерви: 12. Йоан Загоров, 2. Стелиън Георгиев, 27. Асен Митков, 30. Петър Войнов, 31. Лазар Еринин, 33. Константин Айдарски, 34. Александър Асенов, 35. Любомир Тодоров, 36. Георги Коричков, 37. Преслав Бачев

СПОРТИСТ (СВОГЕ): Стефано Кунчев, Борислав Стойчев, Богомил Богомилов, Мартин Сандов, Галин Ташев, Ивайло Михайлов, Стивън Славков, Илия Русинов, Деян Христов, Дуде Ндонгала, Красимир Панчев

Резерви: Ивайло Василев, Иво Харизанов, Деян Иванов, Григор Долапчиев, Ивайло Христов, Кирил Янакиев, Тодор Найдин, Владимир Сиромахов