Черно море и Дунав с реми

Дунав завърши 0:0 срещу Черно море в приятелски мач. Срещата се игра на основното игрище на комплекс "Дунав" в русенския квартал "Здравец". Гостите владееха повече топката в началото, но липсваха ситуации, в които да затруднят дунавския вратар Винченцо Ангелов. Атаките на варненския тим бяха блокирани в подстъпите на дунавското наказателно поле. Все пак в 25-ата минута Гираси успя да се измъкне отляво и да стреля, но далеч от целта. Русенският тим разчиташе предимно на контраатаки, най-активни в които бяха Драгош Фирцулеску и Йордан Димитров.

В 30-ата минута Диян Димов пробва удар от над 20 метра, но топката мина над вратата пазена от Иван Дюлгеров. Минута по-късно Фирцулеску се измъкна отдясно и центрира към Симеон Дочев, но ударът на русенския халф с глава бе овладян от варненския вратар. Отборът Черно море започна по-добре втората част и още в 48-ата минута имаше възможност да изпълни дузпа, отсъдена от рефера Ивелин Занев за нарушение срещу варненски нападател в наказателното поле на домакините.

Ударът на Фоде Гираси от 11 метра обаче беше отразен от Цветелин Енчев. В 50-ата минута Дунав създаде на свой ред сериозна опасност за отбелязване на гол. Кристиян Тасков проби отляво и стреля в близкия ъгъл, но Дюлгеров спаси. Минута по-късно и Албер Силвиев опита изстрел от границата на наказателното поле, но топката излезе в аут. До края на срещата "драконите" владееха повече топката и създадоха опасности пред противниковата врата, като сред най-активните бяха Георги Вълчев, Дани Бонев, Преслав Петков, Дани Братоев и Станислав Вълчев. Резултатът обаче остана непроменен.