Дубълът на Спартак (Варна) с първа победа срещу 10 от Рилци

Вторият отбор на Спартак (Варна) записа първи успех в Североизточната Трета лига с 3:1 над гостуващия му Рилци (Добрич).

Двубоят е от третия кръг на първенството. Противно на крайния резултат, битката започна по-добре за гостите, които в началото пропуснаха да открият резултата чрез Диан Минчев и Живодар Владев. Дейвид Венциславов пък отправи опасен удар от фаул.

В 36- ата минута обаче домакините откриха резултата директно от корнер чрез Дамян Петров. Добричлии протестираха за нарушение на техен футболист, но реферът не уважи исканията им.

Бедите за Рилци обаче тепърва започваха. После Георги Георгиев напусна контузен. В началото на втората част Дейвид Венциславов много бързо получи два жълти картона за реплики към рефера и отбора му остана с десет футболисти. В 54-ата минута пък добричкия страж отрази удар, но при добавката на Виктор Върбанов беше безпомощен – 2:0.

Калоян Янчев направи резултата класически в 76-ата минута след като излезе от дълбочина и разстреля вратаря на съперника. Варненци създадоха още положения.

Малко преди края Минчев открадна топката от централния защитник на Спартак и вкара за окончателното 3:1.

Първата победа на варненския тим беше дебют за 16-годишните Александър Трендафилов, Александър Александров и Кристиян Курбанов, които влязоха като резерви за Спартак.