ЦСКА - София се измъкна срещу 10 "моряци", "червените" продължават без грешка

ЦСКА - София записа трета поредна победа в efbet Лига, след като надигра с 1:0 Черно море на негостоприемния стадион "Тича".

Моряците надиграха своя съперник през почти целия двубой, но в крайна сметка червените отмъкнаха трите точки с гол на Жорди Кайседо в 61-ата минута.

Домакините доиграха срещата с човек по-малко, тъй като Зе Гомеш си изкара два бързи картона в средата на втората част и в 73-ата минута напусна игра. Въпреки това футболистите на Илиан Илиев продължиха да търсят изравнително попадение, но малко не им достигна да материализират усилията си.

За този двубой наставникът на гостите Стойчо Младенов бе предприел няколко промени. Сред 11-те започна Евтимов за сметка на Бусато. Чатакович, Лам и Ахмедов също стартираха от първата минута.

31 Черно море - ЦСКА - София

Енрике стреля опасно с глава в третата минута, но Евтимов спаси. Страничният рефер вдигна флага за засада, но футболистът на моряците не бе в такава и при попадение положението със сигурност щеше да се разгледа с ВАР.

В 10-ата минута Атанасов и Андраде комбинираха помежду си в наказателното поле на гостите, защитникът отправи шут, но в аут. Седем минути по-късно Родриго отклони за Попов, който стреля от двайсетина метра покрай лявата греда.

В 20-ата минута Матай подкоси За Гомеш в наказателното поле, реферът Димитров изчака какво ще му сигнализират съдиите в стаичката, които прецениха, че съприкосновението е прекалено леко за дузпа. В ответната атака Кайседо свали дълъг пас с глава към Чатакович, който отправи великолепен параболичен шут с левия крак от много трудна позиция, а топката "кацна" на напречната греда.

В 29-ата минута червените не се справиха добре с изчистването на топката от наказателното си поле и я изпратиха в краката на Гарсия, който стреля от 18 метра, а Евтимов изби в корнер.

Десет минути след това Чатакович стреля от границата на наказателното поле, но Георгиев улови.

В 47-ата минута домакините като по чудо не откриха резултата. Моряците комбинираха около наказетелното поле на червените, Велев овладя топката, финтира Матай и стреля. Евтимов олекоти удара, но топката продължи към неговата мрежа. Тогава се намеси Лам, който изчисти пред голлинията.

Секунди по-късно Евтимов изби силен шут на Андраде от 22 метра. В 59-ата минута Черно море организира нова добра атака, която завърши с извеждащо подаване към Зе Гомеш, който опита да уцели близкия ъгъл, но изпрати топката в аут.

Противно на представянето на двата отбора до този момент, първи до гол стигнаха гостите до София. Това се случи след добра комбинация между Мазику и Кери на левия фланг. Последва центриране на ирландеца по земя, Атанасов не посегна към топката и намиращият се зад него Кайседо нямаше как да пропусне от два метра фронтално срещу вратата - 1:0 за ЦСКА - София.

В 73-ата минута самостоятелен пробив на Панов за малко не доведе до изравнително попадение, но сантиметри не достигнаха на Гомеш да засече паса на своя съотбонтик. Таранът продължи да гони топката и в опита си да я отнеме, фаулира грубо Мазику, за което правилно получи втори жълт и респективно червен картон.

В 89-ата минута Андраде бе фаулиран пред наказателното поле на гостите и Черно море трябваше да получи фаул, реферът Димитров обаче пусна авантаж, въпреки че предпоставка за опасна атака нямаше, и в тази ситуация определено ощети варненци.

До края на срещата домакините продължиха да атакуват, но червената отбрана се справи с набезите и ЦСКА - София отмъкна трите точки. Така червените продължават без грешка в първенството след трети пореден успех.

ЧЕРНО МОРЕ - ЦСКА - СОФИЯ 0:1

0:1 Жорди Кайседо 61

ЧЕРНО МОРЕ: 22. Георгиев, 6. Попов, 3. Атанасов, 28. Дробаров, 2. Панов, 71. Панайотов, 23. Гарсия, 15. Андраде, 20. Зе Гомеш, 72. Родриго, 77. Велев

ЦСКА - СОФИЯ: 25. Евтимов, 2. Матей, 29. Лам, 18. Мазику, 19. Турицов, 3. Жеферсон, 21. Юга, 8. Кери, 11. Чатакович, 23. Ахмедов, 9. Кайседо

Снимки: Спасияна Сергиева