Хебър разпиля Нефтохимик с шест гола

Лидерът във Втора лига Хебър (Пазарджик) разгроми с 6:0 Нефтохимик в 8-ия кръг на първенството. На стадион “Георги Бенковски” пазарджаклии зарадваха публиката си с много резултатна победа, която остави тима на първо място в класирането с 19 точки. Съставът на Николай Митов не даде никакви шансове на “шейховете”, които можеха да си тръгнат за Бургас и с още по-голяма загуба. Гостите запазиха мрежата си “суха” до 22-ата минута, когато Олег Димитров даде началото на головото шоу във вратата на Марин Орлинов.

До почивката резултатът набъбна на 4:0, след два гола на Живко Петков (31, 37) и един на Евгени Игнатов (39). Още в 60-ата минута Хебър беше вкарал още два гола, които бяха дело на Георги Каракашев (56) и Емануил Манев (60). За радост на състава от Бургас нови голове нямаше и резултатът остана 6:0, въпреки че публиката искаше нови попадения във вратата на тима воден от Калоян Генов.

Нефтохимик остана с 4 точки на 19-то място в класирането.

Хебър 6:0 Нефтохимик
1:0 Олег Димитров (22)
2:0 Живко Петков (31)
3:0 Живко Петков (37)
4:0 Евгени Игнатов (39)
5:0 Георги Каракашев (56)
6:0 Емануил Манев (60)