Лестър постигна труден успех срещу Норич, който показа зъби

Лестър постигна трудна победа с 2:1 в гостуването си на Норич в среща от третия кръг на Премиър лийг. Домакините отбелязаха първото си попадение от началото на сезона чрез Теему Пуки в 44-ата минута от дузпа и бяха близо в края на срещата до ново изравняване, но така и не успяха да го постигнат. Головете за “лисиците” бяха дело на Джейми Варди (8’) и Марк Обрайтън (78’).

Лестър успя да открие резултата още в 8-ата минута, когато груба грешка на новото попълнение в лявата зона на отбраната Брендън Уилемс даде възможност на Рикардо Перейра да напредне и прати добро подаване от аут линията към точката за изпълнение на дузпа, където Джейми Варди с хубав удар я прати в обратния ъгъл на вратаря за 1:0.

Норич успя да изравни в 44-ата минута, когато Чаглар Союнджу направи напълно необмислено нарушение в наказателното поле, което доведе до дузпа. Зад топката застана Тейму Пуки и вкара първия гол за играчите на Даниел Фарке от началото на кампанията.

Лестър успя да си върне преднината с попадение на Марк Обрайтън в 78-ата минута, когато крилото, което записа първият си старт за сезона, получи добър пас в лявата зона, където бе оставен напълно необезпокояван и прати топката в обратния ъгъл на Тим Крул за 2:1. До този момент през втората част нещата се движеха в спокойно темпо и без забележителни ситуации.

“Канарчетата” отговориха подобаващо и само две минути отговориха с попадение след изпълнение на корнер, което бе пратено с глава в мрежата на Каспър Шмайхел. Радостта на домакините обаче трая кратко, тъй като голът бе отменен поради засада. Въпреки това играчите на Даниел Фарке се преобразиха и в минутите до края осъществиха доста сериозен натиск и на няколко пъти бяха близо до ново изравняване, но сякаш и липсата на късмет изневери, за да могат Лестър да се поздрави с успеха.

След паузата за националните отбори Норич ще гостува на Арсенал в сблъсъка на тимовете на дъново в Премиър лийг, а Лестър има трудната задача да посрещне шампионите от Манчестър Сити.