Славия е на върха на шампионата след драма в последната секунда

Славия победи с 2:1 ЦСКА 1948 в мач от шестия кръг на efbet Лига. “Белите” стигнаха до успеха с гол буквално в последната секунда на срещата, след като Радослав Кирилов реализира дузпа. Именно той бе открил резултата преди почивката, а Георги Ангелов даде надежди на гостите, че ще могат да си тръгнат с нещо повече от “Овча Купел”, вкарвайки за 1:1.

18 Славия - ЦСКА 1948

Победата днес означава, че поне временно "белите" са на върха на класирането. Играчите на Златомир Загорчич събраха 13 точки - с две повече от Черно море и Ботев. "Моряците" обаче са с мач по-малко и могат да си върнат лидерската позиция.

ЦСКА 1948 пък остава на последно място в класирането с едва една точка. Ситуацията на "червените" не намира подобрение и загубите продължават. Неприятната новина е и контузията на Ангел Лясков, който е със съмнения за травма в коляното.

Резултатът можеше да бъде открит от гостите още във втората минута. Денислав Александров изведе Георги Русев на чиста позиция. Крилото надбяга Георги Вълчев и прокара топката покрай Светослав Вуцов, но за щастие на "белите" тя се спря в гредата.

В 30-ата минута резултатът бе открит от домакините. Центриране на Андреа Христов към Радослав Кирилов и крилото от въздуха засече във вратата на Наумов.

Малко по-късно Славия поиска дузпа, след като Димитър Пиргов игра с ръка в наказателното поле, но съдията прецени, че ситуацията не предполага посочване на бялата точка.

В 55-ата минута дойде още една неприятна новина за гостите. Ангел Лясков стъпи накриво при един скок за висока топка и трябваше да бъде заменен принудително. На негово място влезе Костадин Илиев, който обаче няма да запомни с добро включването си. Младокът си изкара два бързи жълти картона и трябваше да напусне терена.

Все пак в 73-ата минута гостите успяха да изравнят резултата. Удар от близо 30 метра на Георги Ангелов не остави шансове на Вуцов.

Срещата вървеше към равенство, но буквално в последната секунда на мача Славия успя да стигне до победата. В 95-ата минута Владимир Гогов спъна Ерол Дост в наказателното поле и съдията посочи бялата точка. Зад топката застана Кирилов и хладнокръвно реализира.

СЛАВИЯ 2:1 ЦСКА 1948
1:0 Кирилов (30)
1:1 Анеглов (73)
2:1 Кирилов (95-д)

СЛАВИЯ: 21. Вуцов, 55. Христов, 23. Виячки, 77. Вълчев, 3. Томбак, 71. Стоев, 17. Дост, 7. Макрилос, 88. Тасев, 10. Кирилов, 9. Кръстев

ЦСКА 1948: 29. Наумов, 66. Кирилов, 87. Петров, 3. Пиргов, 24. Марин, 4. Лясков, 25. Ангелов, 64. Гогов, 10. Русев, 11. Александров, 98. Йосков