Базел сломи Хамарби с дузпи

Хамарби се размина с един от най-големите си успехи. Шведският тим отпадна след изпълнение на дузпи от Базел и не успя да влезе в групите на Лигата на конференциите. В редовното време Хамарби победи с 2:0 и заличи изоставането си от първия мач, загубен с 1:3. В продълженията двата отбора си размениха по още един гол, а при дузпите швейцарците показаха по-здрави нерви.

Опитният исландец Йон Фьолусон вкара две попадения в началото на второто полувреме, за да изравни общия резултат. В 101-ата минута Акинкунми Аму покачи на 3:0, но Артур намали от дузпа в 109-ата и докара нещата до дузпи. Там фаталните пропуски за шведите направиха Дариян Боянич и Паулиньо.

В груповата фаза ще играят и два отбора от Израел. Макаби (Тел Авив) се наложи с 2:0 над Шахтьор (Караганди) и продължи напред с общ резултат 4:1. Макаби (Хайфа) пък разгроми с 4:0 Нефтчи (Баку), след като мачът преди седмица завърши 3:3. Апоел (Беер Шева) обаче отпадна. Тимът, който отстрани Арда (Кърджали) преди няколко седмици, загуби с 1:3 от Анортозис и напусна надпреварата. Първият мач беше завършил 0:0 и кипърците се класираха за групите.