Рейнджърс влезе в групите на Лига Европа след нулево равенство

Рейнджърс се справи с бум на заразени от коронавирус и си свърши работата срещу арменския Алашкерт. Шампионът на Шотландия завърши 0:0 при гостуването си и с общ резултат 1:0 преодоля плейофите на Лига Европа и влезе в групите на турнири. Рейнджърс игра от 39-ата минута с човек повече, след като Жамес Сантош получи два бързи жълти картона.

Поради проблемите с Covid-19 мениджърът Стивън Джерард и част от основните играчи не пътуваха с отбора. Въпреки това Рейнджърс доминираше през първото полувреме и можеше да реши мача по-рано. Алфредо Морелос пропусна две отлични възможности да открие резултата. При третия шанс за колумбиеца, топката се удари в него и след това отиде в гредата.

Тимът бе воден от помощника Гари Макалистър, а отборът не бе застрашен сериозно. Третият вратар на тима Роби Маккрори дебютира, но имаше много малко работа. След червения картон шансовете на Алашкерт още повече намаляха. Домакините направиха някакви опити за атака, но не стигнаха до удар в очертанията на вратата на съперника.