Шест гола, хеттрик на Обамеянг и първа победа за сезона върнаха усмивките в Арсенал преди гостуването на Ман Сити

Арсенал постигна първата си победа през новия сезон, след като разби с 6:0 резервите на Уест Бромич в двубой от втория кръг на турнира за Купата на лигата ("Карабао Къп"). Така "артилеристите" взеха глътка въздух преди тежкото гостуване на Манчестър Сити през уикенда. Напрежението в състава на Микел Артета преди този двубой бе голямо, след като Арсенал остана без точка и без нито един отбелязан гол след първите си два мача за сезона. Това регистрира най-лошото начало в цялата клубна история на лондончани. Днес обаче всичко изглеждаше далеч по-добре, макар че съставът на "дроздовете" бе наистина експериментален. Пиер-Емерик Обамеянг отбеляза 150-ия си мач за Арсенал с хеттрик, а Никола Пепе, Букайо Сака и Александре Лаказет реализираха останалите попадения.

Микел Артета не бе подценил двубоя и заложи на силен стартов състав. Новото попълнение Аарън Рамсдейл дебютира на вратата на лондончани. Мартин Йодегор записа повторен дебют, след като бе привлечен за постоянно от Реал. Пиер-Емерик Обамеянг също се завърна сред титулярите, след като бе заразен с коронавирус. Сеад Коласинак и Нуно Тавареш бяха част от стартовия състав.

Мениджърът на Уест Бромич Валериен Исмаел обаче бе направил цели 11 промени в своя състав, което бе ясен знак, че турнирът за Купата на лигата не е сред неговите приоритети, особено след силния старт на сезона в Чемпиъншип. „Дроздовете“ спечелиха 10 точки в първите си четири мача и амбицията на клуба е да се завърне веднага в Премиър лийг, след като през миналия сезон изпадна от елита.

Въпреки че УБА бе в много млад състав, в който имаше доста дебютанти, напрежението в редиците на Арсенал си каза думата и в първите минути именно домакините създадоха шансове пред вратата на Рамсдейл, който спаси коварен удар на Фелоулс в 11-ата минута, а малко след това шут на Рийч премина много близо до далечната греда.

В 17-ата минута обаче Арсенал успя да стигне до първия си гол през този сезон, което донесе нужното успокоение. Палмър изби удар на Сака, но топката стигна до Обемеянг, който нямаше проблем да открие резултата от два метра. Няколко минути след това изстрел на Йодегор срещна гредата. Арсенал все пак логично увеличи аванса си до почивката. Това се случи в самия край на първото полувреме. Пепе получи пас от Елнени и стреля, но топката срещна страничния стълб. Обамеянг отново направи добавка в опразнената врата. В добавеното време Обамеянг опита да прехвърли стража на УБА, който блокира топката. Габонецът обаче веднага продължи със задна ножица към Пепе, който имаше лесна задача без вратар срещу себе си – 3:0 за Арсенал.

Пет минути след подновяването на играта Сака, който изигра силен мач, увенча доброто си представяне с гол. Той комбинира с Йодегор и продължи набега си. Норвежецът му върна по прекрасен начин и Сака стреля в ъгъла.

В 63-тата минута Обамеянг оформи своя хетррик, след като завърши добра контраатака на Арсенал с брилянтен изстрел в горния десен ъгъл.

В 67-ата минута удар на Пепе за втори път срещна гредата, а две минути след това Александре Лаказет, който се появи в игра малко преди това, вкара шестия гола за лондончани. Той получи подаване отдясно от Пепе и с нисък удар вгорчи още повече дебюта на Палмър на вратата на УБА.