Дамбраускас: Много съм разочарован, загубихме само веднъж, обещах да класирам отбора в групите на ШЛ

Наставникът на Лудогорец Валдас Дамбраускас обяви след реванша с Малмьо, че разградчани са нанесли първо поражение на шведите в ШЛ през този сезон, но не е доволен, а напротив - много разочарован.

Лудогорец бе толкова близо до групите на ШЛ, Малмьо издържа с 30-минутно опълчение

“Поздравления за Малмьо, много добър отбор. Днес видяхме различен Лудогорец. Представихме се много по-добре във фазите на играта. Мачът в Швеция им донесе краен успех. Трябваше да мислим какво да правим, за да поправим щетите. Направихме всичко възможно, вкарахме два гола. Пресирахме съперника, особено през второто полувреме, но нямахме последния удар и пас в наказателното поле. Това е първата загуба за Малмьо в квалификациите. Победихме ги, но не сме доволни.

Имаме 23-ма футболисти. Не можем да се оплачем в това отношение. Много съм разочарован. Загубиихме само един двубой, но бих дал пет победи за по-голяма победа днес.

Не можем да мислим само за Лига Европа. Това е страхотен резултат, но имаме големи цели и амбиции. Тези трансформации през последните месеци ще направят Лудогорец по-добър отбор. Разочарованието е голямо. Сега трябва да си поставим нови цели, да гледаме мач за мач. Ще играем с тежки съперници в Лига Европа, но и да гледаме българското първенство.

Целта ни от самото начало бе да влезем в групите на ШЛ. Обещах на собствениците да класирам отбора, но не постигнахме голямата цел.

Феновете създадоха страхотна атмосфера, благодарен съм им. Те знаят, че дадохме всичко от себе си. Не е края на света. Ще се постараем да върнем усмивките в края на сезона”, каза Дамбраускас след победата с 2:1 над Малмьо, но заради поражението с 0:2 от същия съперник преди седмица, не се класира за групите на най-комерсиалния клубен турнир.

Снимки: Борислав Трошев