Левски е мобилизиран за успех в дербито с ЦСКА-София

Янтра изпусна дубъла на Ботев (Пловдив) и остана на последното място

Янтра (Габрово) изпусна да се наложи като гост в гостуването си на дубъла на Ботев (Пловдив) в последния мач от 7-ия кръг на Втора лига. Двата тима завършиха при резултат 1:1. Преслав Петров откри за габровци в 71-ата минута, а минута преди края на редовното време Стефан Попов изравни за Ботев. Иван Петков пък бе изгонен в 90-ата минута за отбора на Янтра.

Все пак Янтра продължава с позитивните резултати след равенството със Созопол в предишния кръг и вече има 3 точки в актива си, оставайки обаче на последното място в класирането. Ботев (Пловдив) II от своя страна пък продължава без загуба във Втора лига след първите 7 кръга. Пловдивчани са на 9-ата позиция след 5 равенства и 2 победи с актив от 11 точки.