Моуриньо учуден от футболистите си при 11 срещу 10

Старши треньорът на Рома Жозе Моуриньо е учуден, че футболистите му не са играли по-добре в минутите, в които имаха числено предимство срещу Фиорентина. В неделя вечер “вълците” надвиха съперника с 3:1, но в периода между 17-ата и 52-ата минута, в който бяха с човек повече, не бяха толкова убедителни. После червен картон получи и Николо Дзаниоло, което пък доведе до по-силно представяне на тима и нови два гола.

“Не се представихме силно. Бяхме добри 11 срещу 11, както и после 10 срещу 10, но не и при 11 срещу 10”, коментира наставникът.

Моуриньо е доволен и от съдийството, след като две от попаденията на Рома дойдоха след щателно преразглеждане от страна на ВАР. Изобщо почти всички спорни ситуации, които бяха обект на анализ от технологията, бяха отсъдени в полза на римляните. “Съдията отсъди всичко правилно. ВАР е наличен, за да забелязва всяка малка неточност, което в дадени мачове може да е от решаващо значение”, обясни португалецът.

Той обясни още, че и двамата му нови нападатели - Елдор Шомуродов и Тами Ейбрахам, все още не са в нужната кондиция.