Младоците на Септември (София) с нов успех

Тимът на Септември (София) продължава с доброто си представяне във Втора лига. Столичани надвиха с 2:1 Добруджа в мач от 7-ия кръг на първенството. Това е четвърти успех за тима, който се изравни с вторите във временното класиране - Хебър и Марица.

Наставникът на "септемврийци" заложи сред титуляри на 16 – годишния Красиан Колев и 17 – годишните Мартин Стойчев и Симеон Александров, а през втората част се появиха техните връстници Иван Аврамов и Крис Вълчинов.

33 Септември (София) – Добруджа

Играчите на Христо Арангелов и Мариян Христов направиха силно първо полувреме, след което водеха с две попадения срещу тима от Добрич. Марио Илиевски даде аванс на септемврийци в 21-ата минута. Той засече остро центриране отдясно и отбеляза второто си попадение за сезона и общо 14-то за клуба във Втора лига. Вторият гол бе дело на Александър Тодоров в 41-ата минута, който бе точен след удар от границата на наказателното поле.

Втората част започна с попадение за гостите на Том. Иван Арсов задържа играч на Добруджа в наказателното поле и реферът Иво Андреев посочи бялата точка. Зад топката застана бразилецът, който върна попадение във вратата на Николай Банков. Последваха далечни удари на столичани, но така и нов гол не падна, а Септември вече има 13 точки. Съставът от Добрич остана с четири точки. Септември (София) - Добруджа 2:1  1:0 Илиевски (21) 2:0 Toдоров (41) 2:1 Том (46-дузпа)

Септември (София) - Добруджа 2:1
1:0 Илиевски (21)
2:0 Toдоров (41)
2:1 Том (46-дузпа)

Снимки: Спасияна Сергиева