Лудогорец взе солидна преднина и обезсмисли реванша с Хебър - на живо от Разград след 4:0

ЦСКА - София се измъчи срещу 10 от Пирин, червен картон, изпусната дузпа и мелета на "Армията"

ЦСКА - София постигна трудна домакинска победа с 1:0 над Пирин в мач от петия кръг на efbet Лига, който се проведе на "Армията".

Жорди Кайседо вкара единственото попадение в 39-ата минута, а в началото на втората част можеше да удвои, но пропусна дузпа.

34 ЦСКА - София - Пирин

Гостите от Благоевград играха от 42-ата минута с 10 човека след червен картон на Манолев. Въпреки това през второто полувреме те имаха две-три възможности да изравнят, а най-чистата от тях не оползотвори Станоев, който изпусна сам срещу вратаря.

Двубоят не премина без скандали и те се случиха непосредствено след изгонването на Манолев, когато двата тима заформиха меле. Разправиите продължиха и след края на първите 45 минути.

Наставникът на домакините Стойчо Младенов заложи на две големи изненади. Сред 11-те започнаха юношите на клуба Асен Дончев и Християн Петров.

Също така в титулярния състав попаднаха Вион и Чатакович.

Преди началото на двубоя червените подариха фланелка, картина и букет на легендата Димитър Якимов, който през седмицата навърши 80 години.

Срещата започна равностойно, а първото по-интересно положение дойде в 14-ата минута. Тогава много дейният през целия мач Брахими пусна топката покрай Антов и се удари в защитника. Реферът прецени, че това не е препречване и не отсъди нарушение около границата на наказателното поле на червените в полза на Пирин.

В ответната атака Вилдсхут пробва шут от 22 метра, който срещна тялото на противников състезател.

В 28-ата минута Манолев отправи топовен шут от 20 метра, но Бусато внимаваше и изби в корнер.

ЦСКА - София отговори с опасна контраатака четири минути по-късно, в която Дяков фаулира Вилдсхут пред наказателното поле. Вион шутира по земя, Петров изпусна топката, но добавката на Кайседо от три-четири метра излезе над напречната греда.

В 39-ата минута домакините откриха резултата. Йомов преодоля Попев отдясно и центрира отлично за Кайседо, който с глава вкара за 1:0.

Три минути по-късно Пирин остана с 10 човека. Манолев преодоля Вион в центъра на терена, французинът тичаше след него и леко го дърпаше, капитанът на орлетата посегна с ръка и удари леко играча на червените, което бе достатъчно за съдията да му покаже втори жълт и респективно червен картон.

Последва сериозна разправия и меле между двата отбора, а след него Юга се оплака на съдията, че е бил обиждан от Манолев.

Веднага след последния съдийски сигнал на първото полувреме последва нова масова разправия с главни действащи лица Юга, Матей и хора от щаба на благоевградчани, а след нейния край двата тима се прибраха в съблекалните.

В 52-ата минута ЦСКА - София пропусна отличен шанс да удвои своята преднина. След преглед с ВАР реферът Димитър Димитров отсъди дузпа за игра с ръка на Костов. Таранът на блогоевградчани се завъртя с гръб при центриране от корнер и топката се отби в лакътя му, който бе пред неговото тяло. Кайседо стреля от бялата точка, но Петров спаси.

В 58-ата минута Дюлгеров допусна груба грешка, тъй като позволи Кайседо да му отнеме топката и да излезе очи в оч с Петров, но стражът отново отрази. Секунди по-късно Вилдсхут получи извеждащ пас зад гърба на зелената отбрана и шутира от малък ъгъл, но в аут.

В 62-ата минута топката се удари в ръката на Матай след като преди това Костов я отклони с глава, но този път реферът прецени да не посочва бялата точка в полза на Пирин.

В 65-ата минута Пирин като по чудо не изравни. Дяков изведе Станоев сам срещу вратаря, но халфът стреля от 7-8 метра над напречната греда.

Четири минути по-късно Чатакович нацели напречната греда с мощен шут от 23 метра. Секунди по-късно Жеферсон стреля фалцово покрай десния страничен стълб.

До края на двубоя Пирин изненадващо бе по-активен на терена, но силите не му достигнаха да създаде още някое по-добро положение, чрез което да изравни. Карачанаков пробва от фаул да изненада Бусато към края на мача, но стражът без проблем улови.

ЦСКА - СОФИЯ - ПИРИН 1:0

1:0 Жорди Кайседо 39

ЦСКА - СОФИЯ: 1. Бусато, 16. Дончев, 20. Петров, 2. Матей, 26. Антов, 15. Вион, 11. Чатакович, 21. Юга, 10. Йомов, 9. Кайседо, 30. Вилдсхут

ПИРИН: 99. Петров, 38. Дюлгеров, 71. Карачанаков, 31. Станоев, 7. Брахими, 3. Занев, 18. Дяков, 11. Манолев, 29. Костов, 14. Николов, 6. Попев

Снимки: Спасияна Сергиева