Байерн пречупи Кьолн в голов трилър

Байерн (Мюнхен) надви Кьолн с 3:2 на "Алианц Арена" в мач от втория кръг на Първа Бундеслига. И петте попадения в мача бяха реализирани през второто полувреме. Двубоят започна с минута мълчание в памет на починалия наскоро легендарен голаджия на баварците Герд Мюлер. Дъждът в Мюнхен затрудняваше действията на двата тима, но те изиграха хубав мач, особено през втората част. Роберт Левандовски изведе домакините напред в резултата в 50-ата минута след блестяща асистенция на Джамал Мусиала. Серж Гнабри реализира гол за 2:0 в 59-ата минута, но в 60-ата и 62-ата съответно Антони Модест и Марк Ут отбелязаха попадения за 2:2. В 71-ата Серж Гнабри върна аванса на домакините в резултата, а това се оказа и последният гол в срещата. Баварците бяха завършили 1:1 с Борусия (Мьонхенгладбах) като гости на старта, а по-рано тази седмица надиграха с 3:1 Борусия (Дортмунд) за Суперкупата на Германия. “Козлите” от Кьолн пък започнаха новия сезон с победа с 3:1 у дома срещу Херта (Берлин) преди седмица.

Роберт Левандовски бе на върха на атаката на домакините, а зад него действаха нападателното трио Серж Гнабри - Томас Мюлер - Льорой Сане. Антони Модест и Марк Ут пък бяха в най-предни позиции за гостите от Кьолн.

В 8-ата минута Роберт Левандовски проби отдясно и потърси с пас Томас Мюлер, който без забавяне стреля, но не го направи по най-добрия начин и топката мина леко встрани от десния страничен стълб на Тимо Хорн.

В 19-ата минута миг невнимание на Мануел Нойер можеше да струва скъпо на баварците, но на опитния страж, който иначе няма проблеми с играта с крака, му се размина, след като не се освободи веднага от топката и играч на Кьолн бе близо до куриозен гол. Секунди по-късно пък имаше интересна ситуация пред вратата на “козлите”, но Льорой Сане стреля неточно.

В 22-ата минута пред Серж Гнабри се откри прекрасна възможност за гол, но той я пропусна, а малко след това Никлас Зюле показа завидна техника и стреля опасно, но Тимо Хорн изби.

В 33-ата минута имаше съмнения за дузпа в полза на баварците, но реферът Мартин Петерсен даде знак играта да продължи. Като цяло домакините владееха повече топката през първото полувреме, но липсваха точните удари във вратата, пазена от Хорн. В последните секунди Гнабри бе много близо до гол, но не успя от съвсем близко разстояние да играе с топката. Последната ситуация през първата част пък бе пред вратата на Нойер, като футболист в бял екип изскочи очи в очи с вратаря, но бе отсъдена засада.

Втората част започна с очакван натиск на Байерн и още в 50-ата минута Левандовски даде аванс на мюнхенци в резултата. Главният "виновник" за попадението обаче бе младият Джамал Мусиала, който се появи в игра на почивката на мястото на неефективния Льорой Сане. Мусиала направи впечатляващ пробив на лявото крило и намери с отличен пас измъкналия се в наказателното поле от противниковата отбрана Левандовски. Полският нападател без забавяне стреля и изпрати топката в мрежата зад Хорн.

Между 59-ата и 62-ата минута бяха реализирани три гола, като два от тях бяха във вратата на Байерн. Първо Серж Гнабри бе точен за 2:0 с удар от близка дистанция след хубав пас отдясно на Томас Мюлер. Само за две минути, между 60-ата и 62-ата, обаче гостите шокираха тима на Юлиан Нагелсман. Първо Антони Модест заби топката с глава във вратата на Нойер след центриране отляво на Йонас Хектор. В 62-ата минута пък Марк Ут бе точен за 2:2, след центриране отдясно на Кингсли Ехизибуе и баварците трябваше на всяка цена да търсят ново попадение и да се борят здраво за трите точки.

Головият трилър продължи с второто попадение на Гнабри в мача. Той опъна мрежата зад Хорн с мощен шут с десния крак, след като защитата на гостите му остави пространство и той се възползва от това по най-добрия начин - 3:2.

В 74-ата минута и Левандовски бе близо до втория си гол в мача, но уцели напречната греда. В 86-ата минута домакините пропуснаха чудесен шанс за 4:2, като първо Хорн направи блестящо спасяване, а веднага след това Левандовски пробва добавка с глава, но на удара му не достигна достатъчно сила. В крайна сметка заключителните минути бяха по-скоро "тихи" и мюнхенци без особени трудности задържаха удобния за тях резултат.