Партизан вкара две дузпи на Ботев (Враца) II в Червен бряг

Партизан спечели с 2:0 в Червен бряг срещу втория отбор на Ботев (Враца). Двубоят бе от третия кръг на Северозападната Трета лига. Заслужен успех за домакините, които още от самото начало установиха надмощие. Те поискаха дузпа четвърт час след началото на срещата, но съдията подмина нарушението срещу Радослав Батов. Малко след това Тихомир Дамянов стреля право във врачанския страж. После Батов подаде успоредно на самата голлиния, но всички се разминаха с топката.

В 35-ата минута Кристиян Георгиев фаулира Петьо Славчев, рефера свири дузпа, която Калоян Тодоров вкара. Отговорът на гостите беше мълниеносен, но Йоан Иванов не реализира с глава след центриране на Асен Русинов. Играещият треньор на Партизан Любомир Иванов пък изпълни добре фаул, но вратаря се справи.

През втората част се игра в полето на Ботев. Милен Тонев, Любомир Иванов и Ангел Русев стреляха опасно. Последният се разписа от дузпа в края, отсъдена за игра с ръка. Още ситации създаде червенобрежкия тим. Христиан Петков пък постави на изпитание стража на Партизан, но той се справи с коварния му удар от фаул.

Стартови състави:

Партизан: 18. Станислав Антонов, 21. Васил Михайлов, 17. Момчил Стоянов, 6. Тихомир Дамянов, 7. Калоян Тодоров (капитан), 4. Михаил Милчев, 8. Радослав Батов, 10. Христо Димов, 66. Милен Тонев, 11. Любомир Иванов, 15. Ангел Русев
Играещ треньор: Любомир Иванов

Ботев II Враца: 1. Любомир Василев, 2. Валентин Томов (капитан), 22. Георги Радев, 15. Йоан Иванов, 18. Кристиян Георгиев, 6. Тодор Горанов, 23. Асен Русинов, 10. Теодор Георгиев, 8. Станислав Петков, 9. Христиан Петков, 14. Йордан Желев
Треньор: Радостин Александров