Лудогорец помете Локо (София) с пет гола

Шампионът Лудогорец разби с 5:0 Локомотив (София) в мач от петия кръг на efbet Лига. “Орлите” не оставиха никакви съмнения, че са по-класният тим на терена и въпреки че голяма част от титулярите, които играят в европейските клубни турнири не взеха участие в мача, не срещнаха особени проблеми със столичните “железничари”. Много силен мач направи Мавис Чибота, който реализира един гол и подаде за други три. Останалите попадения бяха дело на Вандерсон, Доминик Янков, Жозуе Са и Каули.

Локомотив не успя да се противопостави на съперника и логично си замина към София с поражение. Все пак тимът от Надежда имаше няколко добри атаки, които можеха да завършат с попадение, но това така и не стана. Разградчани пък вече могат да се концентрират в може би най-важния си мач през сезона - реванша срещу Малмьо за влизане в групите на Шампионската лига.

В 12-ата минута отмениха гол за домакините. Кирил Десподов получи топката по дясното крило и след напредна върна към Дорин Ротариу, който пък пропусна и Вандерсон разстреля Александър Любенов. След разглеждане от ВАР обаче попадението бе отменено.

Три минути по-късно отново Вандерсон вкара топката във вратата, но и този път бразилецът бе в нередовно положение и попадението не бе зачетено.

В крайна сметка в 21-ата минута Вандерсон вкара и редовен гол, с което откри резултата. Крилото получи топката от Чибота между двата защитници и след като се обърна със силен удар по земята реализира за 1:0.

Две минути по-късно Лудогорец вече водеше с 2:0. Чибота получи пас отляво и след като финтира противников футболист, намери Доминик Янков на границата на малкото наказателно поле и младокът без да се бави направи 2:0.

До края на полувремето нови попадения не паднаха, въпреки че и двата тима имаха опасни влизания в наказателното поле. Все пак домакините бяха значително по-активни, но и сигурността на двата гола им даде спокойствие, за да не натискат твърде масирано.

В 51-ата минута дойде трети гол за Лудогорец. Десподов центрира отдясно, а в наказателното поле изненадващо бе Жозуе Са, който направо разстреля Любенов за 3:0.

В 59-ата минута ситуацията вече стигна до разгром за Локомотив. Десподов бе изведен зад защитата на "железничарите" и след като напредна намери Чибота на празна врата - 4:0.

Малко по-малко от десет минути по-късно резултатът вече бе 5:0. Чибота намери Каули на скорост, който бързо обработи топката в наказателното поле и прониза за пети път Любенов.

В 84-ата минута шестият гол във вратата на Локомотив бе на косъм. Ротариу настигна топката в близост до наказателното поле на гостите и след като си я нагласи за стрелба на левия крак шутира, но горната греда спаси този път Любенов.

Така Лудогорец продължава да е с пълен актив от точки от изиграните срещи до момента. Играчите на Валдас Дамбраускас са с девет, тъй като два от мачовете им бяха отложени. Това към момента им отрежда трета позиция, но и много добра перспектива да атакува върха още в следващия кръг. Локомотив от своя страна остава с четири точки и засега е на девето място в класирането.

ЛУДОГОРЕЦ 5:0 ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ)
1:0 Вандерсон (21)
2:0 Янков (23)