Макар и с 10 човека, Рейнджърс успя да направи първата крачка към групите на Лига Европа

Глазгоу Рейджърс постигна трудна победа с 1:0 над Алашкерт на своя "Айброкс Стейдиъм" в първи двубой от плейофния кръг за влизане в групите на Лига Европа. Тимът на Стивън Джерард имаше сериозна доминация през първата част, но не успя да стигне до гола, а в 43-ата минута домакините останаха с човек по-малко, след като Джон Лундстрам получи втори жълт картон. Това доведе до лека промяна в поведението на отбора на Рейнджърс, който вече контролираше по-малко топката, но отново единствено играчите на Джерард създаваха положения. Настоятелността им даде резултат в 67-ата минута, когато Алфредо Морелос отбеляза единственото попадение. Колумбиецът догони едно подаване на Джеймс Таверние и с удар отблизо провря топката между краката на стража на гостите и донесе така важната победа на своя отбор.

Така, след като отпадна в третия квалификационен кръг на Шампионската лига, където загуби от Малмьо, Рейджърс все пак има шанс за четвърти пореден сезон да играе в групите на Лига Европа. Гостуването в Армения след седмица обаче няма да бъде никак леко за шотландския шампион, който ще има проблеми с високите температури в Ереван.