ЦСКА - София "катастрофира" срещу корави чехи, гол от засада ощети "червените"

ЦСКА - София загуби с 0:2 от Виктория (Пилзен) първия мач от плейофния кръг на Лига на конференциите.

Чехите откриха чрез Хавел в 11-ата минута, макар че попадението не трябваше да бъде зачетено заради засада. Мускера удвои в 71-ата минута.

Двата отбора си размениха и по една греда чрез Вилдсхут и Мускера, но като цяло домакините бяха по-добрият тим и заслужено спечелиха срещата.

Наставникът на червените Стойчо Младенов излезе със същите 11, които започнаха на реванша срещу Осиек в предишния етап на надпреварата.

Домакините наложиха натиск в началото на срещата и Сулич нанесе първия точен шут още във втората минута, но Бусато без проблем улови.

Виктория поведе в резултата след гол на Милан Хавел в 11-ата минута, но попадението трябваше да бъде отменено поради засада. В тази ситуация Резник получи пас и излезе очи в очи с Бусато, страничният съдия не вдигна флага, а трябваше да го направи, и бранителят на чехите шутира. Бусато спаси, но при добавката Хавел отбеляза на празна врата.

В 12-ата минута нов опасен изстрел на чехите излезе покрай лявата греда.

Червените отговориха с отличен пробив на Вилдсхут в 17-ата минута, който завърши с шут по земя в дясната греда.

В 25-ата минута Хрушка улови шут на Кери от 20 метра. Малко преди това и Бусато се намеси подобаващо, изпреварвайки Хавел при подаване в наказателното поле.

До края на полувремето футболистите на Виктория заформиха още две опасни разбърквания в наказателното поле на гостите, но в крайна сметка играчите на Стойчо Младенов успяха да се справят с тях.

През първия четвърт час на втората част двата отбора заложиха на позиционна игра и битка в центъра на терена. В 63-ата минута Кайседо получи добър извеждащ пас, след който се озова очи в очи с Хрушка, но стреля в тялото на вратаря. Дори да бе реализирал попадението нямаше да бъде зачетено, тъй като страничният съдия вдигна флага за засада.

Виктория отговори с далечен шут в 64-ата минута, който Бусато без проблем улови.

В 72-ата минута много дейният Резник преодоля Мазику и намери Буча в наказателното поле. Последва опасен шут по земя, Бусато демонстрира рефлекс и спаси, но Мускера вкара с добавка на празна врата.

Шест минути по-късно Мускера изстреля снаряд от 17-18 метра, Бусато докосна топката, след което тя се отби в напречната греда.

В 85-ата минута Юга стреля от дистанция, но без да затрудни Хрушка, който улови топката.

До края на срещата Виктория накъса играта, а в заключителните секунди получи право да изпълни фаул на метър пред границата на наказателното поле след нарушение на Юга. Последва шут към Бусато, а стражът на българския тим без проблем изби.

ВИКТОРИЯ (ПИЛЗЕН) - ЦСКА - СОФИЯ 2:0