Много емоция и четири гола на Миньор и Етър

Отборите на Миньор (Перник) и Етър завършиха 2:2 в един от най-интересните мачове от 6-ия кръг на Втора лига. Ромееш Натанел беше точен в 34-ата минута за гостите, докато Павлин Чиликов изравни с глава в 44-ата минута. Методи Костов от дузпа в 67-ата минута даде аванс на "чуковете". Николай Дичев в 74-ата минута пък донесе точката на "виолетовите".

Равенството е трето за перничани, които пропуснаха отлична възможност да излязат на първо място във Втора лига. Точката остави тима на пето място с 12 точки, докато лидерите Спартак (Варна), Хебър и Марица имат една повече.

Тимът от Велико Търново пък записа седма точка в последните три кръга и с актив от 10 точки остана на осмо място.

Двубоят на "Стадиона на мира" е четвърти през този сезон за селекцията на Христо Янев, който досега имаше две победи и едно равенство. В 13-ата минута гол на Божидар Васев бе отменен поради засада, но на повторенията стана ясно, че такава нямаше.
Малко по-късно Васев и Миньор имаха основание да искат дузпа, но такава не бе отсъдена от главния рефер Мустафа Шефкет.

Изненадващо търновци поведоха в 34-ата минута с точен удар на Натанел, който от 10 метра прати топката в долния десен ъгъл на Леонтиев. Десет минути по-късно Павлин Чиликов с глава възстанови равенството. Той се възползва от отлично центриране на Божидар Васев.

Второто полувреме момчетата на Христо Янев стигнаха до пълен обрат. Този път голмайстор бе Методи Костов, който бе точен от бялата точка. Нарушението за дузпата беше оспорвано от Етър.

Публиката в Перник искаше трети гол, но вместо това стана свидетел на изравнително попадение, което бе дело на Дичев в 75-ата минута.

Буквално три минути по-късно Йосифов пропусна да донесе победата на "жълто-черните", като вратарят Господин отрази неговия изстрел.

МИНЬОР - ЕТЪР 2:2
0:1 Натанел (34)
1:1 Чиликов (44)
2:1 Костов (67-д)
2:2 Дичев (75)