Синът на Зидан провали Райо в гостуването на Севиля

Севиля записа класическа победа с 3:0 на старта на сезона в Ла Лига срещу Райо Валекано на своя “Рамон Санчес Писхуан”. Домакиите си свършиха сравнително лесно работата, за да запишат първи три точки в актива си. Те обаче бяха сериозно подпомогнати от вратаря на съперника Лука Зидан, който си изкара червен картон още в 16-ата минута, извършвайки нарушение за дузпа, като така андалусийци играха с човек повече в голяма част от мача.

Както стана дума, първият гол в мача падна от дузпа в 20-ата минута. Зидан бе елиминиран от Идриси и реши да го задържи, за да му попречи да отбележи. Съдията обаче забеляза това и отсъди дузпа и му извади директен червен картон. Юсеф Ен Несири отбеляза 11-метровия удар за 1:0.

Другите две попадения за севилци пък бяха на сметката на новото попълнение Ерик Ламела. Аржентинецът се появи в игра на полувремето и веднага остави своя отпечатък върху мача. Първо в 55-ата минута Ламела имаше късмет топката да се озове в краката му при едно разбъркване, стреля и след рикошет се стигна и до гол за 2:0.

В 79-ата минута Севиля организира хубава контраатака, Ен Несири получи извеждащ пас и веднага продължи успоредно към Ламела, който засече кълбото в мрежата за 3:0.

Така Севиля записа първи три точки в актива си и вече гледа към следващия кръг, в който ще гостува на Хетафе. Райо пък ще се опита да вземе първи точки в гостуването си на Реал Сосиедад следващия уикенд.