Рома се развихри срещу мароканци в последната си контрола

Рома показа голова мощ в последната си контрола от лятната подготовка. Възпитаниците на Жозе Моуриньо спечелиха с 5:0 срещу мароканския Раджа Казабланка.

Елдор Шомуродов стартира головото шоу в 17-ата минута, а само три по-късно Джанлука Манчини удвои.

Другите три гола паднаха през втората част. Хенрих Мхитарян направи резултата класически още в 48-ата минута, а Карлес Перес бе автор на четвъртия гол в 85-ата минута. Крайното 5:0 оформи Борха Майорал в 89-ата минута.

Така Рома си върна самочувствието след тежкото поражение от Бетис (2:5) в последната си контрола. Сега за тима предстои първи официален мач, но той няма да бъде в Серия “А”, а в плейофа на Лигата на конференциите срещу Трабзонспор в четвъртък вечер.