Отново е време за дерби! Ще видим ли нов триумф на "червените" или този път победата ще е за Левски - на живо със стартовите състави

Брентфорд празнува на старта на сезона в Премиър лийг, Арсенал отново разочарова

Брентфорд спечели до голяма степен изненадващо дебютната среща за тази кампания в Премиър лийг срещу Арсенал с 2:0. Попаденията за “пчелите” бяха дело на Серхи Канос в 22-ата минута и Кристиан Ньоргор в 73-ата. Отлична новина бе и завръщането на феновете по трибуните, тъй като на Острова вече няма ограничения и капацитета може да бъде запълнен на 100%. Играчите на Микел Артета така и не можаха да покажат на старта на кампанията така очакваното от привържениците им ново лице, на което те толкова много се надяваха.

12 минута Брайън Мбемо от домакините се измъкна и стреля с левия крак, но топката премина покрай от външната страна на вратата. В първите 20 минути лондончани имаха предимство във владеенето на топката, но въпреки това двата тима изглеждаха доста равностойни на терена.

Домакините обаче успяха да наложат известен натиск и той даде резултат само две минути по-късно, когато топката бе лошо изчистена от Калъм Чембърс, попадна в Серхи Канос, който се възползва от ситуацията, навлезе в наказателното поле и стреля отлично, а топката влетя в мрежата зад Бернд Лено за 1:0.

В 29-ата минута отново Мбемо бе много близо до второ попадение, след като напредна добре, нахлу в наказателното поле, преодоля отлично Бен Уайт, но стреля встрани. В ответната атака и Белогун можеше да отбележи изравнително попадение за играчите на Микел Артета, но след като се обърна добре топката му бе изчистена.

През втората част “артилеристите” вдигнаха оборотите и изглеждаха малко по-опасни, но “пчелите” бяха доста добре организирани в дефанзивен план.

В 50-ата минута Емил Смит Роу напредна отлично към наказателното поле и стреля, но вратарят на домакините Давид Рая спаси добре. Арсенал продължи да увеличава натиска спрямо своя противник, но така и не успяваше да достигне до попадение. В 62-ата минута Киърън Тиърни отправи опасен удар, но отново не сполучи.

Брентфорд достигна до второ попадение в 74-ата минута, когато едно силно изпълнение на тъч свари играчите на Артета напълно неподготвени и те не реагираха изобщо при атакуването на топката от Кристиан Ньоргор за 2:0. Гостите имаха известни протести за задържане на Бернд Лено, но те не бяха уважени от Майкъл Оливър, който бе главен съдия на срещата.

Гостите можеха да отбележат и трето попадение в 80-ата минута, когато Ньоргор изпревари Лено при едно центриране от корнер, но топката излезе встрани. В 83-ата минута дебют с екипа на Арсенал направи и друго ново попълнение - Нуно Таварес, който бе взет за ляв бек, но бе използван като десен краен бранител във времето си на терена.

В 87-ата минута Киърън Тиърни подаде отлично към Никола Пепе в наказателното поле, но Давид Рая отрази удара на французина.

В следващата среща Арсенал има трудната задача да домакинства на Челси, а Брентфорд ще гостува на Кристъл Палас.