Ботев (Пловдив) стигна до финал за Купата пред 19000 на "Колежа" - отзивите на живо след успеха над ЦСКА - София с 2:0

Джек спаси Миньор в дербито с Марек

Отборите на Миньор и Марек завършиха наравно 1:1 в мач от петия кръг на Втора лига. Двата тима изиграха интересен мач, като положения имаше и пред двете врати. Домакините имаха териториално предимство, но пък гостите имаха също доста чисти ситуации, така че равенството идва по-скоро логично.

През първата част двата отбора не успяха да си отбележат гол. Домакините бяха по-активният тим на терена, като атаките на "чуковете" бяха по-опасни. Все пак и гостите имаха няколко хубави влизания към полето на Миньор, но не успяха да застрашат вратата на Алекс Георгиев.

В началото на втората част гостите успяха да открият резултата. Центриране отдясно към Димитър Атанасов, който от малък ъгъл успя да прати топката във вратата на Георгиев.

В 69-ата минута Марек можеше да стигне до втори гол. Резервата Димитър Пантелеев бе изведен сам срещу вратаря, като първоначално го преодоля, но след това се забави и не успя да реализира.

В 84-ата Миньор изравни. Ивайло Димитров бе изведен отляво по фланга, след което върна към наказателното поле, където Методи Костов - Джек засече топката към вратата и след рикошет в горната греда влезе за 1:1.

Малко по-късно гостите можеха да стигнат до нов аванс, но удар на резервата Яя Соу се удари в гредата.

Така двата тима поделиха точките и така Миньор пропусна възможността да се задържи на върха. "Чуковете" са с 11 точки и към момента заемат втората позиция. Марек от своя страна вече има шест точки и е на девето място.

МИНЬОР 1:1 МАРЕК
0:1 Атанасов (51)
1:1 Костов (84)

МИНЬОР: 99. Георгиев, 4. Савов, 3. Славчев, 23. Чиликов, 20. А. Васев, В. Васев, 15. Ценов, 19. Казаков, 13. Бонев, 17. Вълчанов, 9. Костов

МАРЕК: 12. Млаеднов, 16. Калайджийски, 3. Стоичков, 5. Арсов, 44. Каймакански, 8. Любенов, 88. Илиев, 14. Близнаков, 77. Иванов, 11. Владимиров, 17. Атанасов