Войводина (Нови Сад) катастрофира в Клагенфурт

Жесток шамар отнесоха играчите на сръбския Войводина (Нови Сад) при гостуването си на австрийския ЛАСК в Клагенфурт в реванш от третия квалификационен кръг на турнира Лига на конференциите. Първата срещу в Сърбия завърши с успех 1:0 за австрийците.

Двубоят в Клагенфурт започна отлично за Войводина, като още в 13-ата минута пасивът беше заличен с хубав гол на Урош Кабич. Последва натиск на домакините, но вратарят Никола Шимич с няколко добри изяви спаси вратата си от попадение. В 34-ата минута обаче той беше безпомощен при изпълнение на дузпа от Мамаду Карамоко

С това силите на Войводина за съпротива сякаш се изчерпаха и през втората част австрийците оформиха своя разгром. Головете вкараха Карамоко (53), Гойгингер (56), Потцман (67), Балич (80) и Шмид (87).