Сиваспор мина по трудния път, за да си осигури среща с Копенхаген

Турският Сиваспор ще бъде съперник на Копенхаген в плейофа на Лигата на конференциите. Той достигна до тази фаза след много усилия, като се добра до равенство 1:1 след продължения в реванша с Динамо (Батуми). Турците бяха спечелили първия мач с 2:1 и така с общ резултат 3:2 продължават напред.

Мачът бе доста оспорван и Динамо издебна своя шанс в 78-ата минута и успя да поведе в резултата с гол на Гиорги Панцулая.

Този гол прати мача в продължения, но в тях домакините все пак показаха по-високата си класа и се добраха до изравнителен гол чрез Жорже Феликс в 110-ата минута, който се оказа и решителен за класирането на неговия тим напред.

Така Сиваспор си уреди среща с отстранилия Локомотив (Пловдив) Копенхаген на прага на групите на Лигата на конференциите. Динамо (Батуми) отпада, но с високо вдигната глава.